Kohalike lood

Kolm sõpra avavad legendaarse hulkurkoer Žoriku auks Kalamajas kohvik-poe

Žoriku seinamaal peagi avatavas kohvikus.Erakogu

Kolm head sõpra – Rikardo Tiisler, Rauno Loorberg, Oliver Ojala – plaanivad mõne nädala pärast avada Tööstuse tänava alguses kohvik-poe, mis on saanud oma nime legendaarse hulkurkoera Žoriku järgi.

Detsembri alguses teeb Kalamaja südames uksed lahti kohvik-pood Žorik, mille riiulitelt hakatakse müüma kohapealses köögis valmistatud tooteid kimchist leivani, hiljem ka pagaritooteid. Toidupoolise kõrval saab kohvik-poest omale soetada ka Kalamaja ja Žorikuga seotud esemeid, näiteks T-särke ja pusasid.

Kohviku menüüsse lubavad sõbrad lisada eri toorainetest burgerid, suupisteid, maitsvaid lõunapakkumisi ja pühapäeviti pakkuda ülepanni pannkooke. Kohvik-poe kokaks on Tiisler, kellele meeldib üle kõige igasuguseid asju marineerida ja erinevate maitsetega katsetada. Muuhulgas on ta söögivalmistamise kunsti lihvinud nii Austraalia tipprestoranides kui ka Eestis peakokana töötades.

Paljudele äridele saatuslikuks saanud COVID-19 viirusepuhangut kolmik ülemäära ei pelga. “Mõneti see ikka hirmutab, aga inimesed peavad ju sööma. Restoranidel lubatakse lahti olla ja toitu saab kaasa ka tellida,” ütles kamba burgeri spetsialistiks kutsutav Ojala. “Alustame vaikselt ja loodame, et koht võtab ise elu sisse ning hakkab näitama, mis Žorikust täpselt saab.”

Eesmärgiks on luua soodne toidukoht, mille menüüst kõik omale midagi sobivat võiksid leida ja kus meeldivalt aega veeta. “Meie juurde tulles peavad inimesed tundma, et nad on heal sõbral külas. Rahvusest, nahavärvist või sotsiaalsest taustast olenemata,” kirjeldas Ojala, millisena nad Žorkikut näevad. Külalislahkuse, suurepärase teeninduse ja baari eest hakkab vastutama pikaaegse restoranitöö kogemusega Loorberg.

Hulkurkoer Žorik on au sees

Aga miks ikkagi selline nimi? Kolmik kaalus erinevaid nimevariante päris pikalt, kuid lõpuks tundus Žorik ikkagi see kõige õigem. “Oleme kõik Žoriku looga rohkem või vähem kursis ja kindlasti on see meie kõrval liigutanud paljusid teisi ka,” põhjendas Ojala.

Nimevalikut aitas lukku panna ka sõprade soov heategevusse panustada. “Tahame sarnase saatusega loomadele abiks olla. Kas siis toetades varjupaika või kas või pakkuda korralikku kõhutäit inimestele, kes on oma elu ja tegemised pühendanud nende aitamisele, kes ennast ise kahjuks abistada ei saa,” rääkis Ojala.

Žorikule on mõeldud ka kohta sisustades: sõbrad on kuulsast hulkurkoerast kogunud fotosid ja lugusid ning need seinale riputanud. Ikka selleks, et lugu edasi rääkida.

Kalamaja legendi rääkimata lugu loe SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.