1. juunil tasub minna Arsenali keskuse uuskasutuskeskusesse aardejahile

Foto: Uuskasutuskeskus

Uuskasutuskeskuse kevadisse teavituskampaaniasse „Anna uuele ringile!“ kaasatud tuntud Eesti inimesed andsid uuele ringile mitmesugused heas korras ja erilise looga esemed, mis võiksid kellelegi teisele veel rõõmu teha. 1. juunil jõuavad need asjad eraldi märgistatult Tallinna kauplustes müüki, lisaks korraldab Uuskasutuskeskus esmakordselt heategevusliku oksjoni.

Tänavuses kevadkampaanias andsid head eeskuju oma asjade uuele ringile andmisega telelegend Reet Linna, tele- ja raadiosaatejuht Andrei Titov, näitleja ja moelooja Karin Rask, näitleja ja värske maakodu omanik Doris Tislar ning äsja oma esimese luulekogu üllitanud muusik Marten Kuningas. Uusi omanikke asuvad otsima nii lasteriided, jalatsid, ülikond, pintsakud-pluusid kui ka üks mänguasi ja peegel, igaühel neist oma taustalugu. Kõigi lugudega saab videote vahendusel tutvuda lehel uuskasutus.ee/uueleringile.

Kampaania lõpetuseks soovib Uuskasutuskeskus teha ka väikese heateo ning paneb oksjonile Reet Linna uuele ringile antud 40 aasta taguse, ansambel Apelsini algusaegadest pärit kauni punavalge serviisi. „Tegemist on väga erilise esemega ja soovime sellele leida kodu, kus serviisi ilus lugu saaks jätkuda. Oksjonilt saadud raha läheb naiste kriisikodule, et toetada naisi elu keerukatel hetkedel,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Serviisi heategevuslik oksjon stardib Uuskasutuskeskuse Facebooki lehel 1. juunil ning pakkumisi saab teha kuni 8. juunini kell 23.59.

Reet Linna serviis

Uuskasutuskeskus on väga tänulik kampaaniaga liitunud inimestele, kes aitasid olulist keskkonnateemat paljude jaoks lähemale tuua. „Asjade uuele ringile andmine on üks lihtsamaid viise, kuidas hoolida ümbritsevast keskkonnast. Meie planeedi ressursid on järjest napimad, kuid samas toodetakse asju aina juurde. Väga paljud asjad on juba olemas ja seepärast julgustame uusi asju vajades kõigepealt tulema teise ringi kauplusesse, kuhu oleme hoolega sorteerinud korralikud asjad,“ lisas Paakspuu.

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine lihtsalt kättesaadavaks kõikidele Eesti inimestele. Keskusel on üle Eesti 16 kauplust ja lisaks e-pood. Uuskasutuskeskusesse saab tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, mänguasju, raamatuid, hobi- ja spordivahendeid, kodutekstiile, sisustusesemeid, väikeelektroonikat ja mööblit, mida endal ei ole enam vaja. Suurematele esemetele nagu mööbel ja kodutehnika saab Tallinnas, Tartus, Paides ja Pärnus tasuta järele kutsuda kaubiku.

Kõik heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus pärast sorteerimist uuesti ringlusse. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus kaupluste ülalpidamiskulud ning avab võimalusel uusi poode üle Eesti. Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu mitmeid abivajajaid, näiteks suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste kriisikodusid, loomade varjupaiku. Vastutustundlikku tarbimist toetab Uuskasutuskeskus ka filmi-, teatri- ja muusikategijatele rõivaid ja aksessuaare laenutades ning kunstitudengitele ja käsitööhuvilistele erinevaid materjale pakkudes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.