Uudis

70 bändi ja uhked purjekad – nädalavahetusel peetakse suurt merepidu Sail Tallinn

Merepeol osaleb Gulden Leeuw ehk Kuldne Lõvi, Hollandi lipu all seilav kolmemastiline kahvelkuunar. F: sailtraininginternational.org

16.–18. juulil toimub Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus Eesti uhkeim merepidu, kus meelelahutust maal ja merel pakuvad artistid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Avatud on välikohvikud, lastealad, disainitänav ja sadamast sadamasse viib meretakso.

Suur merepidu Sail Tallinn pakub rohkete mereliste tegevuste kõrval meeleolukat lavaprogrammi ja toob kolmeks päevaks mere äärde kokku ka tuntud Eesti muusikud, teatas linnavalitsus.

Merepidustuste programm keskendub traditsiooniliselt eeskätt merelistele tegevustele – sadamates ootavad siia külla saabunud uhked purjekad, mida on ühtekokku 16. Näiteks alus Gulden Leeuw  Hollandist (aluse pikkus 67,5m), Kapitan Borchardt ja Pogoria Poolast (pikkus vastavalt 41,92m ja 47m) ja paljud teised mereiludused.

Merepeo neljas sadamas kokku viiel laval astub kolme päeva jooksul üles ligi 70 bändi ja enam kui 200 muusikut. Teiste seas Ewert and The Two Dragons, Smilers, Traffic, The Swingers, Regatt, Kosmikud, Gram-Of-Fun, Vaiko Eplik & Eliit, Miljardid, Frankie Animal, Pluuto ja Villemdrillem jpt. Mitmekülgset muusikalist meelelahutust jagub kõikidesse sadamatesse ja kõikideks päevadeks.

Sail Tallinn raames stardib pühapäeval, 18. juulil kell 19. Tallinna lahelt esimest korda toimuv Baltic Regatta 2021. Regatt sünnib koostöös Klaipeda ja Szczeciniga, kes pidid sarnaselt Tallinnale võõrustama tänavu The Tall Ships Races laevastikku. Kõik regatil osalevad laevad on Sail Tallinn merepeo ajal avatud rahvale tasuta külastamiseks ja uudistamiseks Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus.

18. juuli pärastlõunal koguneb Baltic Regatta laevastik Tallinna lahel, kus kell 14-15 toimub uhke purjelaevade paraad, milles osalevad külalislaevad. Paraadist on oodatud osa võtma ka meie kohalikud purjekad, kaatrid ja teised veesõidukid. Meeleolukat vaatepilti saab nautida Vanasadama kruiisiala promenaadilt, Linnahalli katuselt, kõikidest kesklinna sadamatest ja ka Pirita teelt. 

Sail Tallinna programmiga saab lähemalt tutvuda SIIN

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.