Eesti esimesel kuiva T-särgi võistlusel higistati heategevuseks 5033 eurot

Foto: Solaride

Pühapäeval toimus Noblessneri Iglupargis heategevuslik kuiva T-särgi võistlus, millest võttis 10 tunni jooksul osa 46 inspireerivat Eesti inimest, kes jagasid enda kogemusi ja mõtteid, kuidas tulla toime ebakindlusega.

Ürituse eesmärk oli juhtida tähelepanu noorte vaimse tervise hoidmisele ning julgustada neid unistuste poole pürgima. Haridusprojekt Solaride´i poolt korraldatud aktsioonile pani õla alla Swedbank, kes annetas iga higistatud grammi pealt 1€ MTÜ Peaasjad toetuseks.

Võistluse võitjateks krooniti muusikud Getter Jaani ja Cartoonist ning Watevast tuntud Hugo Martin Maasikas, kellest jäi T-särkidesse maha kõigest 53 grammi higi. Konkurents esikohale oli tihe – vaid ühe grammi võrra raskemate särkidega väljusid saunast nii fotograaf Jake Farra ning muusik Carine Jessica Kostla kui Solaride insenerid Mart Erik Kermes ja Kaia-Liisa Hakk.

Kuid kõige suuremaks rebimiseks läks hoopis viimase koha pärast ja seda põhjusega. Nimelt soovisid võistlusel osalejad koguda MTÜ Peaasjad toetuseks võimalikult suure summa. Nii püüti oma kehast välja meelitada ja kokku korjata iga viimane kui higipiisk, et see siis hiljem Swedbanki abiga eurodeks konverteerida. Selles osutus kõige edukamaks legendaarsetest spordientusiastidest koosnev paar – Sportlandi kaasasutaja Are Altraja ning Tarmo Hõbe, kes on WRC Rally Estonia üks ninameestest. Need mehed suutsid endast 10 minutiga välja pigistada üle poole liitri higi! Kokku koguti MTÜ Peaasjad toetuseks muljetavaldav summa – 5033 eurot. Selle summa eest saab MTÜ Peaasjad koolitada juurde 75 vaimse tervise esmaabi andjat.

Solaride tegevjuhi Kristel Leifi sõnul õnnestus üritus suurepäraselt ning ta väljendas tänulikkust kõikide külaliste suhtes, kes julgesid rääkida avameelselt enda kogemustest.
“Äärmiselt liigutav oli näha, et nii paljud mõjuisikud peavad vaimset tervist oluliseks teemaks. Nende hoolivus, julgus ja ehedus inspireerib nii mind kui teisi jääma truuks iseendale ja oma unistustele,” sõnas Leif.

Võistlusest osa võtnud iduettevõtja Kristel Kruustük pakatas sauna järgselt positiivsetest emotsioonidest: “Nii lahe üritus! On äärmiselt võimas näha nii paljusid inimesi avameelselt oma katsumustest, ebaõnnestumistest, hirmudest ja emotsioonidega toimetulekust rääkimas. Usun, et mida rohkem tekib ühiskonnas arutelu vaimse tervise ümber, seda lihtsam on inimestel jääda iseendaks. Ja kui me saame olla need, kes me päriselt oleme – oma kõigi emotsioonide, tugevuste ja nõrkustega – siis on kõik võimalik! On täiesti OK, kui sul pole OK!”

Üritust korraldasid päikeseautot ehitava haridusprojekti Solaride tudengid, eesmärgiga juhtida tähelepanu noorte vaimsele tervisele ning julgustada neid enda unistuste poole pürgima. Ühtlasi oli see avalöögiks Solaride uue hooaja värbamisele – noored ootavad oma ridadesse erinevate ülikoolide ja erialade tudengeid, et ehitada üheskoos valmis 2023. aastal Austraaliasse päikeseautode maailmameistrivõistlustele võistlema sõitev masin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.