Uudis

EKA sisseastumisavaldused ületasid mulluse rekordi

Foto: Kaido Kruusamets

Eesti kunstiakadeemia õppekavadele esitati tänavu 1050 sisseastumisavaldust, mida on üle poolesaja võrra rohkem kui möödunud aastal ning tegemist on ka viimase kümnendi uue rekordiga. 

“On tõeliselt hea meel, et ületasime maagilise tuhande piiri.  Ühtpidi näeme, et Eestis suureneb huvi kunstide ja kultuuri vastu, kuid teistpidi näitab see, et meie majandusmaastikul väärtustatakse üha enam disaini-, arhitektuuri- ja restaureerimiseksperte ja tõuseb ka kunsti maine,” ütles EKA rektor Mart Kalm.

Eelkõige kasvas avalduste arv bakalaureuseõppesse, mõnevõrra tõusis ka doktoriõppe avalduste arv.  Erialade valiku vahel on toimunud märgatavaid nihkeid. Suurimad avalduste arvu kasvatajad esimeses kõrgharidusastmes olid tänavu kunstiteadus, klaas, keraamika, ehe ja sepis ning moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain.  Võrreldes mullusega esitati vähem avaldusi tööstus- ja digitootedisaini õppekavale.

Bakalaureuseastmes on jätkuvalt populaarseim eriala graafiline disain, kuhu tänavu laekus 107 avaldust, mis tähendab, et ühele õppekohale konkureerib keskmiselt 8,8 huvilist. Teisel kohal on fotograafia eriala, kus konkurss on 5,4 inimest kohale. Järgnevad animatsioon konkursiga 5,1 ning moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain konkursiga 4 inimest ühele kohale.

Magistritaseme õppekavadest tegid avalduste arvus suurima hüppe rahvusvahelised programmid: animatsioon ja interaktsioonidisain. Ka kõige suurema konkursiga magistriõppekavad on just rahvusvahelised erialad – graafiline disain konkursiga 7,9 inimest kohale ning interaktsioonidisain konkursiga 5,5 inimest kohale. EKA rahvusvahelistele õppekavadele laekus tänavu kokku 264 sisseastumisavaldust 66-st riigist üle maailma.

Ka kunstiakadeemia doktoriõppe populaarsus on veidi kasvanud – doktorantuuri pürib seitse inimest rohkem kui mullu. Suurim konkurss on doktoriõppekavale kunst ja disain, kuhu kandideerib 11,5 huvilist kohale.

Sisseastumiseksamid kestavad 6. juulini ja tulemused selguvad 9. juulil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.