Uudis

Endine Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid asub tööle lauluväljaku külastuskeskuses

Peeter JärvelaidFoto: Poestimees/Scanpix

Ajaloolane ja õigusteadlane, endine Põhja-Tallinna linnaosa juht Peeter Järvelaid alustab tööd rajatavas Tallinna Lauluväljaku külastuskeskuse teadusjuhina.

Järvelaid hakkab vastutama selle lauluväljaku populariseerimise ning jätkusuutliku arengu eest, teatas lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja.

“Lauluväljaku areng viimastel aastatel on olnud igaühele silmnähtav. Heale hoole tuleb omalt poolt kaasa aidata ning minu hinnangul on sihtasutusel võimalik oma positsiooni ühiskonnas veelgi tugevdada ja peegeldada inimestele tagasi neid emotsioone, mis on seal kogetud. Pole just tavaline, et ühel rahval on paik, mis suudab sümbolina ja tegelikkuses liita, hoida traditsioone, kuid samas anda lava maailma muusikakultuuri uuendajatele. See on revolutsiooni alguse paik, aga samas ka rahu ja stabiilsuse paik. See on koosolemise paik, aga samas ka vaid iseendaga olemise paik,“ rääkis Peeter Järvelaid.

Urmo Saareoja sõnul on Peeter Järvelaidi liitumine meeskonnaga väga oluline samm teaduspõhise lähenemise toomises sihtasutuse arendamisse. „Tallinna Lauluväljak ei saa olla ainult ürituste korraldamise ning kena jalutuskäigu koht, vaid peab rääkima ja säilitama seda lugu, mis on Eesti, meie rahva identiteedi ja kultuuri jaoks erakordselt oluline. Külastuskeskuse rajamisest on siin unistatud juba ammu, kuid me ei saa poolele teele pidama jääda, vaid peame süstemaatiliselt tööd jätkama. Mul on hea meel, et Peeter Järvelaid nõustus Lauluväljakule selle ülesande täitmisel appi tulema, tema liitumine meeskonnaga toob meie töösse kindlasti juurde teaduspõhiseid oskuseid ning laiema vaate,“ ütles Saareoja.

Lauluväljaku külastuskeskus räägib külastajatele loo Lauluväljaku ajaloost, laulvast revolutsioonist ning laulupidude ajaloost ning selle valmimine on planeeritud käesoleva aasta suve lõppu. Esimene osa rajatavast keskusest, Mäe alal paiknev tudengite võistlustööna arhitektuurse lahenduse saanud paviljon „Aste“ avati juuni keskel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.