Uudis

Facebookis otsiti tundmatut meest, kes päästis Pikakari rannas uppuja. Ja ta leitigi üles

Paljassaares Pikakari rannas päästis juhuslikult sündmuskoha lähedal olnud mees terviserikke saanud inimese, kes oli läinud ära tooma kaldast eemale ulpinud lapse ujumisrõngast. Üks tänulik naine otsis tundmatut “Ingel-meest” Facebooki kaudu ja leidiski ta üles.

“Täna juhtus Paljassaare rannas ime!” kirjutas Marina Tanajeva üleeile Facebooki-grupis “Tallinlased”. “Üks hea mees tahtis aidata lapsel kätte saada ujumisrõngast ja ujus rõngale järele, kuid laine võttis ta kaasa. See mees sai südameataki. Ja siis saabus eikuskilt üks teine mees, kes päästis uppuja. Oh jumal, tänan sind, et kõik lõppes kõigi jaoks turvaliselt!” kirjutas ta.

Marina kutsus päästjat Ingel Frankiks – ta teadis ainult, et mehe nimi oli Frank. “Kui Frank peaks seda postitust lugema, palun vasta! Me tahame sind tänada!” lisas naine. 

Postitust on jagatud ligi tuhat korda ja see jõudiski “päästeingel” Frankini. Tema täisnimi on Frank Tuuskam. 

Ta kirjutas Marina postituse kommentaariumis, et uppumisohtu sattunud mees on tegelikult hea ujuja, kes säilitas juhtumi ajal külma närvi ja tegi suurepäraselt temaga koostööd, aga süda vedas teda alt. 

Ta kiitis ka Marinat, kes reageeris operatiivselt ja palus oskuslikult abi. “Tänu sellele kõik sujuski,” lisas ta. 

Franki sõnul olid päästjad tublid, kuid sündmuspaik oli nende kioskist 120 meetri kaugusel, tema aga oli lähemal – vaid 30 meetri kaugusel. “Seega nemad poleks kiiremini kohale jõudnud.” Arstiabi andsid päästjad aga operatiivselt. 

Kiirabi saabus kohale ruttu ja puhkajate seas oli ka üks itaalia arst, kes samuti püüdis aidata.

“Päikest ja headust teile kõigile, head inimesed!” soovis Frank Tuuksam. “Vaadake teineteise järele ja kõik saab olema veel parem.” 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.