Uudis

GAG-i töötaja nakatumine sunnib 17 klassitäit algkoolilapsi distantsõppele

Gustav Adolfi Gümnaasiumi algklasside maja.MIHKEL MARIPUU / POSTIMEES / SCANPIX

Gustav Adolfi Gümnaasiumis (GAG) nakatus koroonaviirusesse üks õpetaja, kellega omakorda puutus kokku 19 õpetajat. Seetõttu ei toimu täna koolis 1.-6. klasside õppetööd ning 17 klassitäit algklassiõpilasi peab nädala veetma distantsõppel.

GAG-i direktor Henrik Salum teatas lastevanematele saadetud kirjas, et kooli on jõudnud esimene COVID-19 juhtum ning sellega seoses rakenduvad tänasest olulised muudatused esimese ja teise kooliastme õpilaste õppekorralduses.

Salum ütles Kalamaja Kuulutajale, et viirusesse nakatus üks 1. klassi õpetaja, kelle klassis õpib 24 last. “Ta käitus õigesti ja jäi pärast esimeste nakkussümptomite ilmnemist reedest koheselt koju, kuid enne seda toimus üks koosolek, kus ta puutus kokku 19 õpetajaga” lausus direktor.

Nädalavahetusel kaardistas kool koostöös Terviseametiga haigestunud õpetaja lähikontaktsed ning korraldas õppetegevuse ümber.

Täna ei toimu 1.-6. klassi õpilaste tunde. Homsest saavad osa 3.-6. klasse tavapärase kontaktõppega koolimajas jätkata, sest nende klasside õpetajad ei ole määratud eneseisolatsiooni või on tunde võimalik asendada, kuid mitmetel GAG-i 1.-4. klassidel tuleb jäävad distantsõppele ka 3.-9. novembrini.

Salum täpsustas, et distantsõppel viibivate klasside õpilased ei ole eneseisolatsioonis ning võivad jätkata täiesti tavapärast elu ja huviringide külastamist, kuid peavad jääma distantsõppele, kuna nende õpetajad on lähikontaktsetena eneseisolatsioonis.

Omaalgatuslikult on ennast direktori sõnul praeguseks lasknud testida neli või viis õpetajat, kelle tulemused olid negatiivsed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.