Uudis

Järvelaidile juba asendus valmis? Raimond Kaljulaid pakkus Põhja-Tallinna linnaosa vanemaks Jaak Juske

Foto: Postimees Grupp/Scanpix

Praegune Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid teatas tänasel pressikonverentsil, et lahkub omal soovil linnaosavanema ametist, vahendas ERRi uudisteportaal. Riigikogu liige ja sotisaaldemokraatide linnapea kandidaat Raimond Kaljulaid pakkus Facebooki postituses välja, et Järvelaidi ameti võiks üle võtta ajaloolane ja poliitik Jaak Juske.

Kaljulaidi sõnul ei olnud uudis Peeter Järvelaidi ametist lahkumise kohta ootamatu ning sotsiaaldemokraatidel on häid linnaosa vanema kandidaate päris mitu. “Põhja-Tallinn on kiiresti arenev linnaosa, mille juhtimine on suur väljakutse,” kirjutas Kaljulaid. “Sellesse ametisse tuleb leida inimene, kes tõesti tunneb linnaosa ja kellel on häid mõtteid, mis linnaosa edasi viivad ning keda kohalik kogukond tunneb ja toetab.”

Samuti leiab Kaljulaid, et linnaosa juhi valik ei peaks toimuma kuskil erakondade tagatubades, vaid avalikkuses. “Aus oleks, kui sobiva kandidaadi valiks välja kohalikke elanikke esindav Põhja-Tallinna linnaosakogu,” märkis Kaljulaid.

Endise Põhja-Tallinna vanemana näeks Kaljulaid hea meelega ametis kedagi, kes tõepoolest linnaosa läbi ja lõhki tunneks ning sellest ka hooliks. “Kui peaksin isiklikult hetkel pakkuma ühe, siis minu arvates sobiks sellesse rolli suurepäraselt Jaak Juske, kes teab Põhja-Tallinna ajaloost ja tänapäevast kindlasti palju rohkem kui mistahes teine võimalik kandidaat ükskõik millisest erakonnast,” kirjutas Kaljulaid.

Juskelt endalt veel nõusolekut küsitud ei ole, aga postituse kommentaariumist võib välja lugeda, et idee pole talle vastumeelne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.