Uudis

Juulis toimub Noblessneris seni aegade suurim merepidu Sail Tallinn

Foto: Shutterstock

Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri jahisadamas peetakse 16.–18. juulil läbi aegade suurimat merepidu. Kolme päeva jooksul astub lavale enam kui 70 artisti Eestist ja välismaalt ning igas sadamas on avatud lastele mängualad ja kaubandusalleed.

Eesti disainerite uusim looming on väljas Kruiisialale kerkib pop-up disainitänav, kus saab tutvuda Eesti disainerite uusima loominguga.

Sündmuse naelaks on uhked purjelaevad: 16. juuliks jõuab Tallinna ligi 20-pealine Baltic Regatta 2021 võistluse laevastik, mille koosseisu kuulub palju uhkeid ja võimsaid laevu kogu maailmast. Paljud neist väisavad meie sadamaid esmakordselt. Suursugune laevapark jääb kogu Sail Tallinna ajaks sadamatesse ning kõik on oodatud laevadega tutvuma.

Põnevaid tegevusi jätkub huvilistele ka merel. Kõik on oodatud SUP-lauaga sõitma ning erivajadusega inimesed saavad proovida parapurjetamist Lennusadamas. Vanasadamas on võimalik proovida wakesurf-i ning kõik, kel purjetamine veel selge pole, võivad pidustuse ajal läbida ka purjetamiskoolituse.

Võistlusspordi vallas kruvib pinget ja pakub kaasaelamist Lennusadamas ning Noblessneris toimuv purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja kuuluv rahvusvaheline regatt Tallinn Race.

Neljas sadamas ja viiel laval astub üles enam kui 70 artisti nii Eestist kui välismaalt. 16. juulil annab üle pika aja Tallinnas taas kontserdi populaarne Inglismaalt pärit Queeni tribuutbänd Killer Queen, kelle esituses kõlavad kõik kuulsamad rokibändi hittlood.

Sail Tallinn lavalaudadel näeb kolmel päeval kogu Eesti muusikute paremikku – Ewert And The Two Dragons, Smilers, Traffic, Liis Lemsalu, Regatt, Kosmikud, Vaiko Eplik & Eliit, Miljardid, Koit Toome, Pluuto, Marju Länik, Villemdrillem ning ühe viimastest avalikest ülesastumistest teeb Kaitseväe Orkester solistide Grete Paia ja Uku Suvistega. Reede ja laupäeva õhtu lõpetab legendaarne peosari Ennu Ratas.

Vanasadama kruiisialal ootab pere pisemaid viiger Vidrik, kes paneb mudilased meisterdama ja tutvustab koos Päästeametiga mereohutuse põhitõdesid. Lennusadamas toimuvad lastematkad ja väiksemaid tervitab ümarmudil Ülo. Noblessneris on avatud Proto avastustehase väikeste leiutajate lasteala, kus saab õppida leiutamise kunsti. Veel toimuvad Kolme Põrsakese põnevad ja harivad teadusetendused, kus näeb nii tossu kui ka tuld. Tantsulaager paneb ennastunustavalt tantsima suured ja väikesed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.