Uudis

Kaks aastat avamisest: Fotografiska tähistab sel nädalal sünnipäeva

Foto: Kaupo Kalda

Fotografiskal täitub sel nädalal Telliskivi loomelinnakus juba teine aasta tegutsemist. Nädala jooksul toimub muuseumis iga päev põnevaid üritusi ning kehtivad sooduspakkumised kõigile.

Sünnipäeva puhul on paslik võtta ette põgus rännak ajas ja vaadata üle, kuidas see kõik algas. Päris esimese Fotografiska kunstikeskuse avasid 10 aastat Stockholmis vennad Jan ja Per Broman. Fotografiska Tallinn avati 2019. aastal. Ookeani taga on avatud Fotografiska New York ja 2022. aastaks jõuab Fotografiska ka Berliini.

Fotografiska Tallinna idee sündis siis, kui kaasasutaja ja näituste juht Fotografiska Stockholmist niivõrd lummatud oli, et pöördus kohe Jan ja Per Bromani poole ideega Fotografiska Tallinnasse tuua. Vastus võttis omajagu aega, ent asja sai. Asutajad ja käputäis ettevõtteid panid pead kokku ning asusid Telliskivi loomelinnakus plaani pidama.

Telliskivi loomelinnak oli väärikasse hoonesse juba ammu õiget asunikku oodanud.

Ühise pingutuse tulemusel valmis koht, kus said kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis.

Telliskivis asuva maja renoveerisid Salto Arhitektid ning 2020. aastal noppis see ka Eesti Arhitekide Liidu aastapreemia. Muuseum avati 2019. aasta juuni keskpaigas ning esimese aastaga sai selgeks, kui väga oli Tallinnale sellist kohta vaja. Esimese nelja kuu jooksul külastas Fotografiskat 200 000 inimest ning aasta lõpuks oli käes Tallinna kõige käidavama kokkusaamiskoha staatus ning nii mõnigi turismiauhind.

Tänaseks on muuseum toonud külastajateni tervelt 22 näitust.

Sünnipäeva nädal toob Fotografiskasse aga lisaks näitusele ka palju muud põnevat. Täna toimub näiteks esimese korruse saalis kell kaheks õhtul Miljardite auhinnatud stuudioalbumi kontsert “Ma luban, et ma muutun”.

Neljapäeval kutsub aga Robert Linna alates kella seitsmest õhtul kõiki Fotografiska katuseterrassile muusikat kuulama. Reedel toimub aga suur pidu Fotografiska sürr kahene!, kõik näitused on avatud kella 10.00-23.00 ning kehtivad sünnipäevasoodustusued. Maja ees on kohal DJ Von Duum ning terve õhtu toimuvad näitustesaalis sünnipäeva erituurid. Esimese korruse saalis toimub tasuta tantsupidu, kus teeb head muusikat DJ Liisi Voolaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.