Kalamaja muuseumis algas hoone siseremont

Kalamaja muusuem

Kalamaja muuseumis algasid remonditööd, mis peaksid lõppema järgmise aasta teises pooles.

Oktoobri keskel sõlmiti leping Kalamaja muuseumi siseremondiks firmaga Eviko. Muuhulgas tehakse lammutus- ja üldehitustöid ning muudetakse ka hoone konstruktsioone.

Kotzebue 16 asuv muuseumimaja ehitati 1934. aastal Tallinna Tehnikaülikooli mehaanikaprofessor Hans Einbergi perele. 2018. aasta sügiseni tegutses seal Tallinna linnamuuseumi filiaal – Kalamaja lastemuuseum Miiamilla.

Edaspidi avab Tallinna linnamuuseum oma filiaalihoones laiemale publikule suunatud Kalamaja kogukonnamuuseumi, pakkumaks kohalikele elanikele ja külalistele võimalust näitustel ja publikuprogrammides tutvuda kohaliku ajaloo, tänapäeva ja tulevikuga.

Muuseumist kujundatakse kogukonnale õdus paik, kus kokku saada, pidada aru, korraldada eripalgelisi töötubasid, kontserte, luuleõhtuid, perepäevi ja etendusi. Kohalikud elanikud saavad ühtlasi võimaluse tutvustada avalikkusele oma põnevaid kollektsioone ning pidada sünnipäevi.

Vaatamata hoone remondile jätkub muuseumitöö linnaruumis. Kalamaja tänavatel on jätkuvalt võimalik avastada välinäitust “Kalamaja kadunud killud. Pildikesi perealbumitest.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.