Kalamajas kerkib vana hoone müüridele uhke korterelamu

Vabriku 59. F: www.vabriku.ee

Volta ja Vabriku tänava nurgale ehitatakse praegu vana maja müüridele uut korterelamut, mis valmib tänavu. Arendaja Perton Ehituse teatel on 29 korterist 60% juba müüdud. 

Arendaja kirjutab veebilehel, et Vabriku 59 ajalooline hoone äratakse uuele elule – luuakse mõnus ja kodune suure hoovialaga elukeskkond.

Hoone väärikat minevikku jäävad meenutama kõrged ja avarad aknad, esimese korruse kõrge lagi ja  seestpoolt eskponeeritavad seinad, millel jäetakse osaliselt avatuks ajaloolisi struktuure ja tuuakse esile kunagisi lahendusi.

Suur ja aiaga piiratud hoov mänguväljaku ja rohke rohelusega loob võimalused grillimiseks, raamatute lugemiseks ja lastega mängimiseks. 

Kui kallid need korterid on? Näiteks kõige suurem, ligi 75,9-ruutmeetrine neljatoaline korter maksab 277 000 eurot. Kahetoaline 53,4-ruutmeetrine aga 201 000 eurot. 

F: www.vabriku.ee

H.Citron ja J.Halbreich rajasid eelmise sajandi alguses kinnistule kõrgendatud kesklööviga klaasivabriku ja vasevalu tootmishoone. Aastal 1936 asus hoones tegutsema saapavabrik Standard-Nool. 

1960. aastal ehitati basilikaalne tööstushoone ümber uudse arhitektuuristiiliga õppetöökojaks. 

Perton Ehitus on ehitanud või taastanud Kalamajas 16 maja. “Suure tõenäosusega oleme kõige rohkem Kalamajas maju ehitanud/taastanud kinnisvaraarendaja,” märgib arendaja. 

Vabriku 59 majaga saab tutvuda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.