Uudis

Köie tänaval valmib tulevaks sügiseks uus kortermaja

Köie 18 räämas krundile ehitatakse seitsme korteriga elumaja.Kollaaž / Google Maps / Creo OU

Köie tänaval tehti algust uue kortermaja ehitustöödega. Hoone peaks valmima järgmise aasta sügiseks.

Kalamaja populaarsus elukeskkonnana ei näita mingeid raugemise märke. Vastupidi – arendusi tuleb aina juurde. Üks värskemaid selles reas on kinnisvara teenust pakkuva ettevõtte Creo arendus aadressil Köie 18.

Uusarenduses hakkab olema vaid seitse korterit – üks neljatoaline ning ülejäänud kahe- ja kolmetoalised. Hiljuti müüki tulnud korterite vastu on paljud juba üles näidatud, kuid veel ei ole ühtegi tehingut sõlmitud, sõnas Creo juhatuse liige Anu Põld.

Selline hakkab tuleva aasta sügisest välja nägema Nurga ja Köie täna nurk.Creo OÜ

Köie 18 hoone põhiplaani lahendusel on lähtutud modernsest arhitektuurist, kopeerimata vana, kuid võttes arvesse Kalamaja miljööväärtuslikku naabruskonda. Seega tekib tänavaruumis sujuv üleminek ajalooliselt hoonestuselt uushoonele.

Maja ehitakse kivist ning välisseinte viimistluseks kasutatakse Kalamajale iseloomulikke traditsioonilisi materjale nagu puit, krohv, paekivi ja tellis. Majal on puitraamiga aknad ning klaasitud puidust välisuks, täiendavalt on hoones üks trepikoda ja kaks sissepääsu. Elamispindade trepikoja uks avaneb sisehoovi. 

Korterite hinnad jäävad 195 000 ja 305 000 euro vahele.

Köie 18 maja hoovivaade.Creo OÜ

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.