Legendaarne Tartu baar avab peagi Telliskivis uksed

Genialistide klubi ja Möku baari sissepääs Tartus.KRISTJAN TEEDEMA / TARTU POSTIMEES / SCANPIX

Üle kümne aasta Tartus tegutsenud ning paljude südameid võitnud Möku baar laieneb pealinna ning soovib peagi Telliskivi tänaval uksed avada.

“Paraku on Tartu selline linn kust tihtipeale kolitakse karjääri või muul eesmärgil Tallinnasse. Seega on paljudel jäänud see kodukõrtsi auk südamesse ning igatsetakse Mökut taga,” ütles Möku juhatuse liige Kaarel Jõudvald.

Mökule on Tallinnasse väikese õe või venna loomise mõtet Jõudvalla sõnul haudutud juba mitu aastat. “Nüüd käis siis Telliskiviga klikk ära – see on nagu väike Tallinna Tartu.”

Tallinnas soovitakse baari avada niipea kui võimalik. “Oleme enda bürokraatia ja ehitamisega enam-vähem lõpuni jõudnud ning nüüd ootame sõna Toompealt, et kuidas nende piirangutega jääb,” ütles Jõudvald.

Ehkki COVID-19 tõttu on praegu olukord ebakindel, on Jõudvalla sõnul selge, et mingi hetk see ikka paraneb. “Praegu on tegelikult just õige aeg investeerida – turule on tulnud uusi inspireerivaid ruume ja palju ägedaid inimesi otsivad oma kohta,” arvas ta.

Tartu saatkond Tallinnas

Kuigi Telliskivi kvartalis tegutseb juba on mitmeid toidu- ja joogikohti, siis Möku konkurentsi ei pelga. Telliskivi on Jõudvalla hinnangul umbes sama suur kui on Tartu kesklinn ning iga baar ja restoran teeb midagi hästi.

Telliskivi-Möku plaanib teisest asutustest eristuda sellega, et keskendub samadele asjadele, mis on baarist Tartus paljude lemmiku teinud. “Tahaksime olla nagu Tartu saatkond Tallinnas – mõnele ehk liiga hipi ja aeglane, teisele just see eriline pelgupaik muus käras,” rääkis Jõudvald.

“Möku on kodubaar, kuhu on okei üksi leti äärde tulla. Kõrtsmikud on osavad nii suhteabi andmisel kui ka kaardimängus ja meie baarilett on täpselt nii pikk, et selle taha mahuvad kõik maailmarändurid, pereisad ja üliõpilased ära,” lisas ta.

Möku hakkab tegutsema aadressil Telliskivi 57.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.