Uudis

Linnaosavanem soovitas teda kritiseerinud ajakirjanikul ise oma linnaosa heaks tööd teha

Foto: Martin Šmutov

Parkimine on olnud Kalamaja elanikele pikalt pinnuks silmas, nüüd aga on mure jõudnud kriitilisse punkti, sest tänavatele ette pargitud autod takistavad laste jõudmist lasteaeda.

Kellukese lasteaia ees ei ole praeguse seisuga korralikku vöötrada ja nii saabki juhtuda olukord, kus autod pargivad end kõnnitee otsa ette ning lasteaia asukatel tuleb minna ringiga üle sõidutee.

Jalakäijad on sunnitud rikkuma liiklusreegleid.

Olukorda kommenteeris sotsiaalmeedias Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes leidis, et Põhja-Tallinna linnaosavalitsus võiks probleemi lahendamisel aktiivsemalt tegutseda. 

Postitusele reageeris aegsalt ka linnaosavanem Peeter Järvelaid, kes soovitas oma postituses Šmutovil nurisemise asemel linnaosavalitsusest ise läbi astuda ja tulla muuhulgas appi vöötrada värvima.

“Kui keegi arvab, et saates kirju kaugele ja kõrgele, selle asemel, et astuda läbi linnaosa valitsusest ja koos kohapeal püüda leida lahendust, siis see on ekslik tee,” räägib Järvelaid postituses. “Kellukese lasteaia probleemile on võimalik leida vähemalt kuni uue hoone ehituseni normaalne lahendus. Kutsun Martin Šmutovit minuga kaasa ja proovime selle probleemi lahendada koos. Martin võib oma ajalehe ajakirjaniku ka kaasa võtta, siis on näha, kuidas ta tööd teeb oma linnaosa heaks.” (selguse huvides kirjavead parandatud)

Järvelaid näeb ühe võimaliku lahendusena liigutada suured prügikonteinerid rohealale ümber ja tekitada seeläbi parkimiskohti juurde. “Saame juba juurde lapsevanemate jaoks parkimiskohad, kuhu paneme märgi, et hommikul ja õhtul vaid lasteaia Kelluke lubadega. Püüame kogu selle parkla anda lasteaiale, siis ei saa olla probleemi, et lapsevanemad peavad liikluseeskirju rikkuma.”

Rohealad on autodel tihti pinnuks silmas.

Linnaosa vanem ootab peatoimetajat appi vöötrada ja äärekivisid värvima, et lapsed ja lapsevanemad saaksid lõpuks ometi ohutult liigelda. “Mina toon kollast värvi ja kaks pintslit ja värvime selle ohtliku koha äärekivid koos Martiniga kollaseks,” pakub välja Järvelaid. “Püüame värskendada vöötrada, sest autojuhid ei taha aru saada, et lasteaia juures on ohtlik ala ja tuleb sõita aeglasemalt ja lapsi ja lapsevanemaid üle tee lastes. Meie liikluskultuur vajab veel järeleaitamist!”

Loodetavasti sünnib siit suuremat sorti sümbioos ja koostöö: Šmutov aitab linnaosavanemal tänavale vöötraja joonistada ja linnaosavanem omalt poolt võib tänutäheks aidata kirjutada paar lugu.

See, miks linnaosavalitsusel endal linnaosa puudutavate tööde tegemiseks jaksu pole, on aga juba omaette küsimus, mille lahendamiseks võib appi kutsuda juba järgmise väljaande ajakirjaniku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.