Omniva plaanib katta oma pakiautomaadid kodumaise kunstiga

Vasakult: Omniva juhatuse esimees Mart Mägi, kunstnik Okeiko ja Põhja-Tallinna linnaosa vanema kt Manuela Pihlap

Kalamajas asuv Omniva pakiautomaat sai kunstnik Okeiko käe läbi uue hingamise. Tegemist on juba teise pakiautomaadiga projektis “Toome kunsti tänavale”, kus mitmed pakiautomaadid üle Eesti hakkavad kandma Eesti kunstnike loomingut. 
 
“Omnival on Eestis kõige rohkem pakiautomaate, need asuvad käidavates ja hea nähtavusega kohtades ja on seega ideaalseks lõuendiks kunstnikele,” ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi . “Projektiga “Omniva toob kunsti tänavale” tahame rikastada Eesti tänavapilti ja tuua inimeste igapäevaellu värvi ja rõõmu.”

“Põhja-Tallinn oma Telliskivi loomelinnaku, Kalamaja asumi ja muidugi ka meie juures asuva Kunstiakadeemia tõttu on kindlasti üks Tallinna loomingulisemaid linnaosasid,” ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanema kt Manuela Pihlap. „Siin on esindatud ka rohkelt erinevat tänavakunsti ning väga tore, et kunst on nüüd jõudnud ka pakiautomaadile.“

Omniva plaanib kodumaise kunstiga katta veel mitmed pakiautomaadid üle Eesti. Iga pakiautomaadi kunstiteose loob erinev kunstnik. Põhja puiestee Neste pakiautomaadi jaoks sai kunstnik Okeiko valitud tema rõõmsameelsete teoste pärast, kust õhkub nii aasiapärasust kui ka müstikat.

Pakiautomaat täies hiilguses

Lisaks tänavakunstile on Okeiko teinud lavakujundusi, festivalidekoratsioone, videokujundusi kontsertidel, siiditrükis T-särke, värviraamatuid, plakateid ja postkaarte, animatsioone, veebidisaini, logosid, kuivnõela tehnikas graafikatrükki, maale, plaadikujundusi ja palju muud. Tema portfooliot saab näha aadressil www.behance.net/okeiko ja Instagramis @TheOkeiko.

Omniva pakiautomaadist sai lõuend.

Pakiautomaadile kandis Okeiko kunsti akrüülvärviga maalides. Lõuendiks valitud pakiautomaat asub Põhja-Tallinna kahe tuiksoone – Soo ja Põhja puiestee ristumiskohas, kust iga päev möödub palju piirkonna elanikke, keda kunstiga rõõmustada. Automaat on eriline ka seetõttu, et kui üldjuhul seisavad pakiautomaadid seina ääres, siis see paikneb keset platsi ja on nähtav kõigist neljast küljest.

Kunstnike leidmiseks kutsus ettevõtte sotsiaalmeedias inimesi üles andma kunstnikke, kelle loomingut nad linnapildis näha tahaksid. Oodatud olid nii maali- kui ka tänavakunstnikud, graafilised disainerid ja teised visuaalselt loomingulised inimesed. Üleskutse kogus eriti aktiivselt tagasiside ning üles anti ligi 350 kunstnikku.

​Kui mõni kunstnik soovib veel enda huvi üle näidata, palub Omniva saata e-postiaadressile turundus@omniva.ee  lühikese kirjelduse enda kohta, portfoolio lingi (ei pea olema just tänavakunst) ja ka info, et millises Eesti piirkonnas sooviks ta pakiautomaadile kunsti luua.

Omnival on Eestis suurim pakiautomaatide võrgustik, kus hetkeseisuga on 268 pakiautomaati ning aasta lõpuks kasvab pakiautomaadivõrgustik veelgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.