Uudis

Õpilased enne kuud aega koolipinki ilmselt ei naase

Praeguse seisuga on küllaltki tõenäoline, et õpilased ei saa 12. aprillil koolipinki naasta ning järgmine lootus pannakse koolivaheaja järgsele ajale – 26. aprillile, kirjutab ERR. 

Kontaktõppe lubamiseks peaks nakatumiskordaja praeguselt tasemelt veel oluliselt madalamale langema. Kontaktõpe peatati koolides täielikult 11. märtsist, esialgu kuuks ajaks. Siiski saab praegu juba päris kindlalt väita, et 12. aprillil lapsed koolipinki ei naase.

“Kuna tulemas on aprillikuu koolivaheaeg, siis tõenäoliselt me peame valitsuses otsustama seda, et ka koolivaheaja eelsel nädalal on lapsed kaugõppel ja vaadata siis edasi, et kui nakatumiskordaja R läheb juba märkimisväärselt alla 1, näiteks 0,8 peale, siis me saaksime hakata järk-järgult lapsi kooli saatma,” kommenteeris haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Kui nakatumiskordaja R ei ole ka enne 26. aprilli langenud 0,8 kanti, pole välistatud, et sel õppeaastal kontaktõpet enam ei toimugi. “Aga ma siiski loodan ja ka prognoosid näitavad, et kui me täna peame nendest kehtivatest piirangutest kinni, siis need nakatumisnäitajad peaksid minema alla,” lisas Kersna.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar avaldas samuti lootust, et lapsed võiksid ikkagi kevadel veel kooli naasta. “Kui nakatumine ikkagi oluliselt alla läheb, võib-olla saab vaadata mingisuguseid piirkondlikke lähenemisi. On piirkondi, kus nakatumine on juba langustrendis, neis võiksid lapsed minna kooli,” leidis Lutsar.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.