Uudis

Patarei kindluse ümber peetavad peod kestavad varahommikuni ja segavad naabreid

Nädalavahetuse Sail Tallinna sündmused tõid rahvarohked peod Patarei merekindlusse ja selle ümbrusse, kust varaste hommikutundideni kestnud peod segasid läheduses elavaid inimesi. 

“Mis seis on Patarei merekindluse pidudega, mida peetakse kella 3-4 hommikul?” küsis täna öösel Facebooki Kalamaja grupis üks merekindluse naabruses elav iinmene. “Kas neil on seda õigus teha? See mõjutab mingil määral igaüht, kes läheduses elab ja minu hinnangul ei tohiks seda kesklinnas lubada.”

Tema sõnul on olnud öid, kui ta on tundnud bassihelide laineid ja lärmi ka siis, kui on kandnud kõrvatroppe ja aknad on olnud suletud.

Patarei merekindluse turunduse projektijuht Triin Tammela ütles, et on kaebustega kursis ja sel teemal on räägitud ka politseiga. 

Nädalavahetusel peetud Tall Ships Race’i ametlik järelpidu oli merekindluses ning sealt võis valju heli jõuda naabruse elanikeni. 

Merekindlus seesugusi üritusi ise ei korralda, vaid need on rentnike teha. “Merekindluse poolt korraldame kolmapäeviti kell 19-21 džässiõhtuid ja see heli ei tohiks kindluse hoovist välja kosta. Pigem on küsimus neis üritustes, mis on hoovist väljas,” rääkis ta. 

Kindlust ümbritsevatel aladel ongi tegutsemas rentnikud, aga kui nad midagi korraldavad, siis on neil Tammela sõnul lepinguline kohustus tagada, et kõik oleks seaduspärane. 

“Kindlasti tegeleme sellega, et Mere parkla poolt oleks heli reguleeritud nii, et see ei häiriks piirkonna elanikke,” lisas ta. 

Tammela meenutas, et jalgpalli EMi ajal oli juhuseid, kui mõni mäng lõppes pärast südaööd ja see võis kedagi segada. 

“Aga tegeleme teemaga, oleme tulevaste sündmuste korraldajatega juba rääkinud. Nad peavad arvestama, et merekindlus on küll mere ääres, aga elamupiirkond on väga lähedal,” lausus ta. “Kui on tulnud kaebusi, oleme politseiga suhelnud ja nad ka kohapeal käinud.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.