Uudis

Pingid ainult klientidele: Noblessneris enam tasuta vee ääres istuda ei saa

Foto: erakogu

Sel nädalal on Noblessneri mereäärsetele pinkidele märkamatult ilmunud sildid, mis keelavad inimestel oma toidu ja joogiga mereäärsetel pinkidel istuda.

Kai kunstikeskuse hoones on rivis päris mitu restorani, mis on kõik suveks oma külastajatele vee äärde uhked väliterrassid avanud. Tuleb välja, et väliterrassi territooriumi alla liigituvad ka veeäärne puidust trepp ja pingid.

Suvist päikeseloojangut saab nautida ka mujalt.

Terrasside ääres asuvad puidust pingid olid istumiseks neile, kes süüa-juua ei tahtnud, vaid olid tulnud hoopis ilusat merevaadet ja päikeseloojangut vaatama või niisama sõpradega logelema.

Nüüdsest tohivad aga pinkidel istuda vaid Kai kunstikeskuse ja söögikohtade kliendid. Noblessneri eriprojektide juht Ann Virkus kinnitas aga, et istekohata keegi Noblessneris ei jää, tuleb lihtsalt valida mõni muu pink.

“Noblessner on tõenäoliselt üks kõige paremini istumisaladega varustatud piirkondi kogu Tallinnas,” rääkis Virkus. “Paadikujulised haljastusega pingid, niisama pingid, sadamakaide servad – istumisruumi ilusaid vaateid nautida on Noblessneris väga palju.”

Tõsi ta on, istumiskohti on tõepoolest palju, aga millegipärast eelistavad inimesed istuda päris mere ääres ja vee lähedal.

Söögi- ja joogikohtadele kuuluvad pingid on siltidega tähistatud.

Kai kunstikeskuse trepistik ja puidust pingid selle ääres on sel suvel aga majas tegutsevate söögi-ja joogikohtade päralt. Küll aga tohib seal istuda siis, kui kell on jõudnud sinnamaale, et söögikohad on uksed sulgenud. “Puidust trepistik Kai kunstikeskuse ees on tänavu suvel söögi- ja joogikohtade terrassiala, kuhu lahtiolekuaegadel on tõepoolest oodatud üksnes nende kliendid,” kinnitas Virkas.

“Linnas on väga palju väliterrassidega restorane ja ilmselt ei teki kellelgi küsimust, miks pole seal kohane oma söögi ja joogiga piknikku pidada või niisama istuda,” arutles Virkas. “Kai maja esisel puidust trepistul kehtib sama loogika nagu iga muu söögikoha terrassilgi.”

Kindlasti ei tuleks kellelgi pähe minna oma toidupoolisega restoranilauda istuma, küll aga võib sellise vea teha niisama mööda sadamaäärt jalutades ja trepil jalgu puhates.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.