Uudis

Põhja-Tallinna ettevõtetele määratakse aprilli lõpuni üürisoodustus

Tallinna linn toetab kriisis kannatada saanud ettevõtteid, vähendades või kaotades aprilli lõpuni linnale kuuluvate äriruumide üüri. Alates neljapäevast kuni aprilli lõpuni kehtestatakse üürivabastus otseselt valitsuse piirangutest mõjutatud ettevõtetele, mis tegutsevad kesklinnas linnale kuuluvatel äripindadel. Ka teisi linnaosi, sealhulgas Põhja-Tallinnat, ootab ees üürisoodustus, kuid selle suurus tuleb täpsustada komisjonil.

Tallinn ei võta linnale kuuluvate äriruumide eest üüri mittetulundusühingutelt ega toitlustuse, kaubanduse, teeninduse, hariduse, alushariduse, hoolekande, huvitegevuse, noorsootöö, kunsti ja kultuuri tegevusalal tegutsejatelt, teatas linnavalitsus.

Riisalu lubas, et linn leevendab omapoolseid maksetingimusi, kavatsedes tasuda arved partneritele 21–30 päeva asemel kümne tööpäeva jooksul. Ta lisas, et Tallinn ei rakenda 2021. aasta lõpuni viiviseid ega leppetrahve linnaga lepinguid sõlminud ettevõttetele, kel tulenevalt kriisiolukorrast on tekkinud probleeme lepingutingimuste täitmisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.