Uudis

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus muudab põhjendamatult avalikkusele varjatud lepingud avalikuks

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus lubas üle vaadata dokumendiregistris vaid asutusesiseseks kasutuseks märgitud lepingud, nõustudes Andmekaitse inspektsiooni seisukohaga, aga need peaksid olema avalikud.

Kirjutasime eile, et linnaosavalitsus dokumendiregistrisse on aasta algusest praeguseni üles pandud 71 lepingut, ent avalikud on neist vaid 31.

“Täname, et juhtisite tähelepanu seoses Põhja-Tallinna Valitsuse ja juriidiliste isikute vahel sõlmitud lepingute ja lepingutele seatud juurdepääsupiirangutega,” vastas linnaosavalitsuse avalike suhete juht Violetta Lanman küsimusele, miks ei avalda linnaosavalitsus ettevõtetega sõlmitud lepinguid. “Tuvastasime teie poolt viidatud puudused hiljuti ka ise ning nõustume igati Andmekaitse inspektsiooni seisukohaga lepingutele juurdepääsupiirangute seadmise osas. Seega oleme juba alustanud puuduste kõrvaldamisega ning loodame lähiajal üle kontrollida nii 2021. aasta kui ka varem sõlmitud lepingud ja teised dokumendiregistris olevad dokumendid.”

Eilsest artiklist selgus, et avalike lepingute seas on näiteks reklaampinna rentimised või otsustuskorras rendile andmised, kuid peaaegu ühtegi teenuse osutamise lepingut lugeda ei saa. Selleks tuleb teha teabenõue, lootuses, et dokumendi sisu avaldatakse. 

Asutusesiseseks kasutamiseks (AK) määratud lepingute puhul jääb arusaamatuks, miks eelarvelise raha kasutamine on varjatud. Sellele viitas ka Andmekaitseinspektsioon.

Sellest, kellega sõlmitud lepingud olid avalikkusele kättesaamatud, saab pikemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.