Uudis

Põhjala pruulikoda investeeris 0,65 miljonit eurot purgiliini avamisse

Foto: Arno Mikkor

Põhjala pruulikoda avas purgiliini ja villib edaspidi lõviosa toodangust purkidesse. Täisautomaatse liini jõudlus on 14 000 purki tunnis ning ettevõte investeeris liini avamisse 650 000 eurot.

Põhjala pruulikoja ühe asutaja ja juhi Enn Pareli sõnul on purgid tulnud, et jääda. “Purgid ei ole enam mitte tulevik, vaid olevik. Need on olnud väikepruulijate eelistatud pakendiks juba 4-5 viimast aastat kõikjal maailmas. Purgis säilib õlu pikemalt värske ja transpordikulud on märgatavalt madalamad, kuna see on mitu korda kergem kui klaaspudel. Samuti on purgi keskkonnamõju väiksem, kuna alumiinium on kallis materjal, mille järele ümbertöödeldud kujul on kõikjal suur nõudlus. Uus pakend avab meile ka uusi eksporditurge – siiani on mõned turud meie jaoks suletud olnud, sest tarbijad ei soovi enam pudelis õlut osta,” rääkis Parel.

Edaspidi läheb purki pea kogu Põhjala põhisortiment. “Villime purkidesse nii IPAd kui muud heledamad õlled, mis on lühema säilivusajaga. Kanged tumedad õlled ja keldriseeria õlled villime ka edaspidi pudelitesse,” rääkis Parel.

Nendele tarbijatele, kes muretsevad, et õllele jääb purgis metallimaitse külge, ütleb Parel, et see on alusetu müüt ja hea jook tuleb niikuinii alati pakendist välja valada. “Kas kujutate ette, et lubate endale pudeli head veini ja kallate siis selle otse pudelist kurku? Niimoodi läheb kogu aroom ja suurem osa maitsest lihtsalt kaduma. Õllega on täpselt sama lugu ning käsitööõlle maitse- ja aroominüansside täielikuks nautimiseks tuleks see kindlasti klaasi valada. Purgist või pudelist otse joomiseks kõlbavad odavad masstoodetud säästuõlled, millel kuigi palju maitset nagunii ei ole.”

“Meie pruulmeistrid näevad kõvasti vaeva, et luua tõeliselt häid maitseelamusi – näiteks paneme enda jookidesse maailma parimaid väärishumalaid, mis annavad õlledele mõnusa puuviljase-lillelise aroomi. Käsitööjoogid, mille kõrgem hind peegeldab eelkõige kasutatud toorainete kvaliteeti, on seda väärt, et neid klaasist nautida,” kinnitas Parel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.