Uudis

Politsei uurib Põhja-Tallinna bussi kasutamist parteikampaania huvides

Foto: Peeter Järvelaid, Postimees/Scanpix

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo alustas neljapäeval väärteomenetlust seoses Põhja-Tallinna linnaosa bussi kasutamisega Keskerakonna kampaania tegevusteks.

Sotsiaaldemokraatide Joosep Vimma ja Jaak Juske sõnul on tegu Keskerakonnale omase korruptiivse teoga, mis oma olemuselt sarnaneb Mailis Repsi kohvimasina kaasusele, mida käsitleti samuti kui väärtegu. Juske sõnul aga ei ole korruptsioonil linnavalitsuses kohta, teatas SDE.

“Linna vara ei ole partei vara. Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid ja tema jüngrid kasutasid aga linnale kuuluvat bussi Keskerakonna poliitkampaania korraldamiseks. Linnapeal tuleb lõpetada venitamine ja korruptiivselt käitunud keskerakondlased vallandada,” ütles Juske.

Põhja-Tallinna linnaosakogu liige Joosep Vimm ja jurist Kirill Klaus esitasid 17. märtsil Õhtulehes avaldatud loole tuginedes politseile süüteoteate, kus nad palusid õiguskaitseorganeid kontrollida, kas artiklis toodud asjaolud sisaldavad karistusseadustiku mõne ametialase süüteo, omastamise või teise koosseisu tunnuseid.

Joosep Vimma arvates ei ole võimalik, et linnaosa vanem ei teadnud ega märganud, kui linnaosa ainsat bussi Keskerakonna telgi ja kampaaniakraami vedamiseks kasutati.

“Tundub, et keskerakondlased on kaotanud igasuguse arusaama isikliku ja avaliku vara erinevusest. Reps vedas koju ministeeriumi kohvimasina, Järvelaidi parteikampaania üritusi korraldati linnaosa bussiga – see moraalne kompass ei paista lihtsalt katki olevat, vaid puuduvat täielikult. On lubamatu, et üks seltskond meie kõigi tagant süsteemselt varastab,” ütles Vimm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.