Uudis

Rannalised eirasid ohutusreegleid ja tegid Paljassaare hoiuala kõrkjate vahel lõket

Foto: Lilian Laanepere

Nädalavahetuse ilus ilm meelitas inimesed suvitama ka sinna, kus tegelikult ei olegi ametlik supelrand. Nii võiski pühapäeval Paljassaare hoiala rannaribal näha nii päevitajaid kui ka lõkkesuitsu.

18. juulil kuulutati mitmes Eesti maakonnas välja tuleohtlik aeg, mis tähendab, et keelatud on metsa- ja muu taimestikuga kaetud aladel grillida, lõket teha ja suitsetada. Lõkke tegemine on keelatud ka avalikes ja mitte-avalikes randades, kus on risk tuule tõttu veel suurem. Piisab ühest sädemest, mis tuulega kõrkjatesse kandub, ja võib puhkeda maastikupõleng.

Pühapäeval kella kahe paiku sättisid Paljassaares kolm rannalist liivale tehtud lõkke ümber kivisid ja valmistusid grillimiseks.

Lõke pandi püsti taimestiku-vahelisel liivaribal, aga tuul oli piisavalt tugev, et võinuks sädeme vabalt paar meetrit edasi kanda.

Mupo avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt kinnitas, et rannas ja hoiualal ei ole lõkke tegemine lubatud ning rikkumistest tuleks kindlasti ohutuse nimel teada anda. “Piirkonna patrull saab kohe reageerida ja asjaosalistele riski selgitada,” rääkis Hunt.

Ka Päästeamet paneb inimestele südamele, et põleng võib alata väiksest asjast nagu randa maha visatud suitsukoni või kustutamata grillialus. Lõket tohib teha oma isiklikus aias, lõkkease peab olema mulla- või kivivalliga piiratud ning ilm ei tohi olla tuuline. Olemas võiksid olla esmased kustutusvahendid ja lõket ei tohi jätta järelvalveta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.