Uudis

Salme Kultuurikeskuse fassaadi hüpiknäitusega avaldatakse austust eesti näitlejatele

Foto: Salme Kultuurikeskus

Täna avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil fotonäitus “Eesti teater läbi Verner Puhmi objektiivi”.

Verner Puhm elas (sündinud 1945.) oma elu esimesed 16 aastat Kalamajas Köie tänaval. Seal tekkis tal 11-aastasena ka esmakordselt huvi fotograafia vastu.

„Suure mootorispordihuvilisena kasutasin iga võimalust motovõistluste pildistamiseks ja kui olin neid pilte oma sõbrale, fotograaf Voldemar Maaskile näidanud, saingi 1973.aastal “Noorte Hääle” toimetuselt kutse sinna tööle minna. Arvati, et kui suudab kihutavaid tsikleid jäädvustada, küllap saab siis ka vabrikutes töötavate noorte pildistamisega hakkama. Nii ma töötasingi 35 aastat Ajakirjandusmajas ja tegin kaastööd enamikule sealsetest väljaannetest,“ võttis Verner kokku enda kujunemise kutseliseks fotograafiks.

„Kirgliku ajaloohuvilisena tervitan alati võimalust kohtuda mineviku suurkujudega. Sedapuhku siis teatrimaailmast ja fotokunsti kaudu. Ent ka tänased talendid on näitusel väärilise koha leidnud. Olen enam kui kindel, et lisaks mulle pakub projektsiooninäitus avastamisrõõmu ka teistele teatrihuvilistele – olgu siis meie linnaosast või kaugemalt,“ märkis Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

„Eesti rahvas on teatrirahvas, 2019. aastal käidi etendusi vaatamas enam kui 1,2 miljonit korda. Paraku ei ole praegusel ajal see võimalik ja nii otsustasime, et tore oleks siis fotonäitusega meeles pidada Eesti teatrites töötanud ja töötavaid näitlejaid,“ ütles Salme Kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.