Uudis

Stroomi ranna veest leiti üle normi soole enterokokke

Stroomi rand. F: Joosep Pank / Scanpix

Stroomi rannas heisati taas reostust märgistav lilla lipp, sest veest leiti üle normi soole enterokokke.

Kui veel 15. juulil Stroomi ranna suplusveest võetud veeproovide analüüs oli hea, siis 19. juulil võetud veeproovid ei vasta nõuetele ja viitavad, et vette on sattunud reoaineid, edastas Põhja-Tallinna linnaosavalitsus.

Rannavalve heiskas Stroomi rannas lilla lipu, mis annab märku, et merevesi on saastunud. Reostus võib avaldada kahjulikku toimet nii lastele, vanuritele kui nõrgema immuunsüsteemiga inimestele.

Linnaosavanema kohusetäitja Manuela Pihlapi sõnul võttis terviseamet ka kordusproovi, kuid kuni uute tulemuste saabumiseni ei ole soovitav ujuma minna. Pihlap nentis, et  Stroomi ranna suplusvee kvaliteet on muutlik.

Reostuse allikate osas praeguse seisuga lõplikku selgust ei ole. Linnaosavalitsus alustas koostööd keskkonnaametiga, et teostada õhuseiret võimalike reostusallikate tuvastamiseks.  Pikakari rannas on näidud endiselt head ja suplemine lubatud.

Tallinna linn ja Põhja-Tallinna valitsus on Stroomi rannas suplusvee kvaliteedi parandamiseks suurendanud veeproovide arvu suurendamine Stroomi rannas suplushooaja jooksul ning täiendavalt võetakse veeproove Mustjõe oja valgalal ja Rocca al Mare väljalasu juures. Igas mainitud kohas võetakse üks proov nädalas suplusperioodi jooksul.

Ka on kavas hinnata projekteerimise ootel oleva Seevaldi suunalise merre suunduva kollektori keskkonnamõjusid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.