Uudis

Tallinnas plaanitakse peatada lasteaia kohatasu neile, kes lapsed koju jätavad

Praeguses olukorras soovitatakse neil, kel vähegi võimalik, lapsi lasteaedadesse mitte viia. Selleks, et lapsevanemaid motiveerida, saatis Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak linnapea Mihhail Kõlvartile ettepaneku Tallinna lasteaedades kohatasu ajutiselt kaotada.

“Koroonaviiruse leviku olukord on Eestis ja Tallinnas äärmiselt tõsine. Ühe meetmena viiruse leviku piiramiseks andis valitsus lapsevanematele tungiva soovituse oma lapsi lasteaeda mitte viia, kui selleks just vältimatut vajadust pole. Motiveerimaks Tallinna lapsevanemaid oma lapsi praegu lasteaeda mitte viima ja aitamaks peresid keerulisel ajal, on mõistlik kaotada kohatasu Tallinna lasteaedades nii nagu aasta tagasi. Vastava ettepaneku täna ka linnapeale saatsin,” ütles Pillak.

Pillaku sõnul peaks kohatasust saamata jäänud tulu munitsipaal- ja eralasteaedadele kompenseerima Tallinna linn. “Julgustan Tallinna linnavalitsust Tartu linna ja Rae valla eeskujul tulema esimesel võimalusel lasteaia kohatasu kaotamise ettepanekuga linnavolikokku,” ütles Pillak.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.