Uudis

Täna selguvad PROTO avastustehases Eesti Muusikaettevõtluse 2021 auhindade võitjad

Foto: Kalev Lilleorg

Täna, 11. juuni õhtul selguvad PROTO avastustehases Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021 võitjad. Seitsmendat korda toimuva auhinnagala eesmärk on tuua esile ja tunnustada Eesti muusikaettevõtluses tegutsevaid isikuid, kelle panus valdkonda või valdkonna edendamisesse oli eelmisel aastal märkimisväärne.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021 (EMEA) võitjad selguvad kaheastmelise žürii hääletuse tulemusena. 73-liikmeline žürii, kuhu kuulusid Eesti muusikavaldkonnas aktiivselt tegutsevad isikud, valis nominendid välja enam kui 250 esitatud kandidaadi seast ning laureaadid selgusid valdkonna ekspertidest koosneva žürii hääletuse tulemusena.

„Žürii poolt vaadati nii numbrilisi näitajaid, seal kus neid oli võimalik esitada, kui arvestati ka laiema mõjuulatusega sektorile. Lõppotsuse pidi žürii tegema mitmete kriteeriumite alusel. Oli konstruktiivne arutelu, seal kus peeti seda vajalikuks, ning üksmeel kujunes kenasti välja,“ kommenteerib Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt hääletusprotsessi.

Music Estonia on tänavu esmakordselt EMEA peakorraldaja, kaaskorraldajateks on Eesti Fonogrammitootjate Ühing, kes varasematelt sündmust korraldas ning Eesti Autorite Ühing. Partneriks on Tallinn Music Week, kes korraldab täna Von Krahli Teatris Eesti muusikaturu fookuspäeva, mis juhatab sisse õhtuse auhinnagala PROTO avastustehases.

Miks on EMEA Eesti muusikatööstuse seisukohast oluline? „Meie valdkonnas on palju suurte kogemustega tegijaid – nende võimekust ja saavutusi tuleb hinnata. See, milliseid riske on võetud ning kuidas on väljakutseterohkel aastal oma tegutsemismudelit kohandatud ja uusi lahendusi leitud, on märkimisväärne. EMEA võimaldab kulisside taga tegutsejad esile tõsta ja panna tähele olulisi isikuid ja ettevõtteid,“ selgitab Music Estonia tegevjuht.

Tölpt tunnistab, et tänane päev tuleb põnev, sest hulk erinevaid muusikavaldkonna inimesi koondub muusikaturu fookuspäevale arutlema sektorile oluliste teemade üle ning galaõhtu annab põhjuse tähistada oma saavutusi, mida eelnev keeruline aasta teha võimaldas. “Music Estoniale tähendab see hetke, kus saame reaalselt koostöös heade kaaskorraldajate ja partneritega oma valdkonna tugistruktuurid esile tõsta ning nende saavutusi ja mõju laiemale avalikkusele kommunikeerida. Õhtu tipp ehk laureaatide väljakuulutamine saab kindlasti olema vägev!”

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021 võitjad selguvad täna, 11. juunil PROTO avastustehases. Pidulikule auhinnagalale eelneb Tallinn Music Weeki korraldatud Eesti muusikaturu fookuspäev Von Krahli Teatris. EMEA 2021 korraldamist toetavad Eesti Fonogrammitootjate Ühing, Eesti Autorite Ühing, Tallinna Linn, Piletilevi, Think Print. Partneriteks on Tallinn Music Week, Eesti Rahvusraamatukogu ja PROTO avastustehas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.