Uudis

Täna sõidetakse Põhja-Tallinnas rattatuur LGBT+ inimeste õiguste kaitseks

Foto: Shutterstock

Tallinnas Vabaduse väljakult algab reedel kell 19 Pride-rattatuur Vikervelo, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kitsaskohtadele Eesti seadusandluses, mille tõttu pole siiani tagatud LGBT+ inimeste võrdsed õigused ja võimalused.

Üheskoos sõidetakse 6,5 kilomeetrit ning sõit lõpeb Telliskivis kell 20.30. Sveta baari ees peavad kõnesid LGBT+ kogukonna liikmed ja toetajad, teatassid rattatuuri korraldajad.

Ürituse korraldustiimi juhi Anette Mäletjärve sõnul on pride’i rattasõidu eesmärk kutsuda üles riigikogu liikmeid seadustama abieluvõrdsust. “Praeguseks on abieluvõrdsus saavutatud 16 Euroopa riigis. Abieluvõrdsus ei oleks LGBT+ inimestele lisaprivileegide andmine, vaid lihtsalt praeguse diskrimineeriva olukorra muutmine ja põhiseaduse järgse võrdse kohtlemise tagamine,” ütles Mäletjärv.

“On kummaline, et olukorras, kus 64 protsenti Eesti inimesi toetab kooseluseadust, on LGBT+ inimesed puuduvate rakendusaktide tõttu endiselt ebavõrdses olukorras. Selline seadusseisak häirib inimeste igapäevaelu,” sõnas Mäletjärv ning lisas, et pride aitab LGBT+ inimestele näidata, et nad ei ole üksi.

LGBT Ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud sõnas, et kuigi kooseluseadus võeti vastu juba seitse aastat tagasi, puuduvad siiski rakendusaktid, mis päriselt inimesi aitaks ja kaitseks. “Seaduste puudumise tõttu ei jää kellegi elu elamata, kuid Eesti võiks olla riik, kus igaüks saab olla kindel, et tema pere, lapsed, lähedased ei pea muretsema oma tuleviku pärast. Me tahame elada riigis, mis väärtustab oma inimesi ja nende armastusest loodud peresid,” lisas Raud.

Vikervelo pride’i rattasõitu korraldab grupp inimesi, keda ühendas soov sel aasta pride’i korraldada. Üritust toetab Eesti LGBT Ühing. Viimati toimus Tallinn Pride 2017. aastal osana Baltic Pride’ist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.