Uudis

Telliskivis uus kord: söök ja jook tuleb ära tarvitada seal, kust see osteti

Foto: Postimees/Scanpix Baltics

Telliskivi loomelinnak on sel suvel kimpus rahvamassidega, kes tulevad linnakusse oma söögi ja joogiga mõnusalt aega veetma. Selleks, et kõigil oleks lihtsam ja turvameestel vähem tööd, otsustati paika panna uus reegel: Telliskivi baaridest ja restoranidest ostetud söögid ja joogid tuleb tarbida ära ainult selle kindla ettevõtte territooriumil.

Telliskivis tegutsev baar Pudel kutsub inimesi oma Facebooki postituses üles neilt ostetud jooke ainult Pudeli baaris ja terrassil nautima. Kaasamüüki baarist ei toimu ning jooke serveeritakse klaasidest. Pudelid ja plasttopsid on ajalugu.

Tõepoolest, Telliskivis on viimastel nädalatel tavapärasest rohkem rahvast ning kahtlemata muudab see linnaku töö ja korra hoidmise raskemaks. On rohkem koristamist, avaliku korra rikkumisi ja linnakusse oma (sageli alkohoolsete) jookidega tulnud alaealisi. Isegi mupo kinnitas hiljuti avaldatud loos, et piirkond on muutunud varasemaga võrreldes oluliselt probleemsemaks.

Selleks, et kõigil oleks Telliskivis mõnus ja rahulik aega veeta, otsustas loomelinnaku juhtkond inimesi mujalt ostetud söögi ja joogiga linnakusse mitte lubada. Nii on kõigil linnakus rohkem hingamisruumi ja turvameestel vähem tööd.

Teine oluline muudatus on see, et Telliskivis tegutsevad baarid ja söögikohad sulgevad uksed nüüdsest juba keskööl.

Tegemist on ajutiste muutustega ning kui inimesed ja linn pisut rahulikumaks muutuvad, loodavad Telliskivi ettevõtted vana töökorralduse taastada. Loomelinnaku juhtkond ja ettevõtted loodavad inimeste mõistvale suhtumisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.