Põhja-Tallinna korterite ruutmeetri hinnad tegid ajaloolise kasvu

Noblessneri sadamalinnak.MIHKEL MARIPUU / EESTI MEEDIA / SCANPIX

Aasta viimasel kuul toimus kasvas Põhja-Tallinna linnaosas korteri keskmine ruutmeetri hind 2499 euroni.

Kummalisel kombel iseloomustab lõppenud aastat märkimisväärne hinnatõus kogu pealinna korteriturul. Näiteks Põhja-Tallinnas kasvas korterite keskmine ruutmeetri hind võrreldes ülemöödunud aasta sama ajaga 12,88% protsenti. 2019. aasta detsembris oli selleks summaks 2214 eurot.

Hinnatõus iseloomustab kogu Tallinna korteriturgu. Maa-ameti statistikast selgus, et detsembris oli pealinna korteri keskmine ruutmeetri hind 2264 eurot, mis on ajaloo kõrgeim tase.

Äsja lõppenud aasta detsembris müüdi Põhja-Tallinnas 179 korterit, mis tähendab, et aastataguse ajaga võrreldes tehti 57% rohkem tehinguid. Tallinnas tervikuna kasvas tehingute arv 13%.

Kinnisvara buumib

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul võib esmapilgul tunduda kummaline, et riik on ühelt poolt kriisis ja teisest küljest kinnisvaraturg kasvab. „Tegelikult pole Lätis-Leedus ega üldiselt maailmas kuskil kinnisvaraturg märkimisväärselt langenud. Börsid buumivad, inimestel on tegelikult raha käes küll,” sõnas Vahter. Ta lisas, et siiani on reaalselt rahaliselt kannatanud vaid üksikud sektorid, mille töötajad olid ka enne kriisi pigem madalama sissetuleku ning väiksema mõjuga kinnisvaraturule.

Vahter lisas, et kui tavaliselt tahavad inimesed uue kodu uueks aastaks kätte saada ja jaanuar on juba rahulikum, siis tänavu see tendents võimendus. “Paljud inimesed soovisid tehingud enne võimalikku uut elu seismapanekut ära teha.”

Kuna majandusanalüütikute üldisel hinnangul tuleb järgmine aasta Eesti majandusele kerge plussmärgiga, siis võib Vahtre sõnul sama oodata ka kinnisvaraturule. Samas tuleb arvestada sellega, et uute korterite valik jääb pigem väiksemaks, sest osad arendajad tõmbasid kevadel pidurit ja on siiani äraootaval seisukohal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.