Nädalavahetusel tähistatakse autovaba päeva, mis mõjutab ka ühistranspordi liikumist

Foto: Mihkel Maripuu

4. ja 5. septembril 2021 toimub Estonia puiesteel autovaba päeva ja keskkonnasõbraliku liikumise kuu alguse puhul üritus „Roheteekond linnasüdames“, mille eesmärk on tõsta linlaste liiklemisalast teadlikkust ning õhutada kasutama säästlikke liikumisviise.

Autovaba päev mõjutab ka Põhja-Tallinna ühistranspordi liikumist. Bussiliinil nr 3 Veerenni suunal toimub ümbersõit Ants Laikmaa tänava, Rävala puiestee ja Lembitu tänava kaudu ning vahele jääb peatus Estonia. Bussiliin nr 40 Viru keskuse suunal on suunatud ümbersõidule Reisisadama D-terminali suunal Estonia puiestee, Teatri väljaku, Rävala puiestee ja Ants Laikmaa tänava kaudu ning peatus Estonia tehakse ajutiselt Teatri väljakul.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on Tallinna linnaarengus keskkonnasõbralikud hoiakud üliolulised. „Liikumiskuu annab palju inspiratsiooni, kuidas linnas keskkonnasäästvamalt elada ja õigemaid valikuid teha. Avaürituse „Roheteekond linnasüdames“ raames suletakse osa Estonia puiesteest ja muudetakse see autovabaks linnaruumiks, et propageerida tervislikke liikumisviise,“ lisas Klandorf.

Estonia puiesteele luuakse ürituse raames säästvat liikumist soosiv keskkond, kus on ka lastel ja noortel turvaline liigelda, ning tutvustada keskkonnahoidlike liikumisviiside eeliseid, sh ärgitada inimesi vähendama autosõite, eelistama kõndimist ja rattasõitu ning kasutama heitgaasivabu liiklusvahendeid.

4. ja 5. septembril 2021 läbi viidav üritus „Roheteekond linnasüdames“ on keskkonnasõbraliku liikumise kuu ja Euroopa liikuvusnädala tippsündmus, mida peetakse Estonia puiesteel ja sellega piirnevas Tammsaare pargis. Alates kella 12.00 toimuvad Estonia puiesteel Tammsaare pargi esisel alalelektriliste tõukerataste kiirkursused täiskasvanutele, elektriliste liikurite tutvustus ning rattaparandustelgis saab jalgratastele teha tasuta lihthooldust.

Tänavu on valminud uute jalgrattateede tutvustuseks stardib kell 13.00 Tammsaare pargist ühissõitmine “Rattasõit uutel ja rajatavatel rattatee objektidel Kesklinnas“. Huvilistel palutakse eelnevalt registreeruda. Kell 14.00 algab jalgrattaretk “Kesklinna asumid“, mille retkejuhiks on arhitektuuriajaloolane Mihkel Karu. Sõit viib läbi Tatari, Sibulaküla, Maakri, Veerenni asumi kuni Raua tn tuletõrjehooneni. Huvilistel palutakse eelnevaltregistreeruda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.