Põhja-Tallinn saab endale Kalma nimelise tänava

Foto: Shutterstock

Tallinna linnavõim määrab Põhja-Tallinna linnaosas Kalamaja asumis Kotzebue tänava ja Vana-Kalamaja tänava vahelise kvartali detailplaneeringuga kavandatud tänavale nimeks Kalma tänav.

Tallinna linnavalitsuse nimekomisjon arutas planeeringuga kavandatud uue tänava nimeküsimust 2015., 2016. ja 2019. aasta koosolekutel. Kaalumisel olid läheduses asuvast nukumuuseumist tuletatud Nuku ja Lelu nimed, kuid valituks ostus Kalma tänava nimi, mida toetab ka asjaolu, et tulevane tänav saab kergliiklusteega ühenduse 2018. aastal ametliku kohanimena määratud Kalma haljakuga ja hakkab kulgema ajaloolise Kalma sauna taga. Kalma on rahvapärane lühend Kalamaja nimest, mistõttu on komisjoni hinnangul kohane Kalma tänava nime määramine Kalamaja asumisse.

Nimekomisjon esitas linnaosa valitsusele kooskõlastamiseks Kalma tänava nime. Linnaosa valitsus kooskõlastas nimekomisjoni taotluse 18. augustil 2016.

Kalma tänava nime määramise kohta on vastavalt kohanimeseadusele arvamust küsitud ka asjassepuutuvatelt maaomanikelt, kes vastuväiteid ei esitanud. Eelteade kohanime määramise kohta on avaldatud Tallinna linna ametlikke teateid avaldavas ajalehes ja Tallinna veebilehel 16. juulil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.