Reedel avatakse Eesti kaasaegse kunsti muuseumis Tallinna Fotokuu peanäitus “Intensiivsed paigad”

Foto: Eesti kaasaegse kunsti muuseum

Reedel avatakse Kultuurikatla kõrval asuvas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis rahvusvaheline näitus “Intensiivsed paigad”. 

Kuraatorite Loomingulise Ühenduse TOK koostatud näituse teoseid esitletakse lisaks ka mitmes teises asukohas üle linna, sealhulgas ajaloolises Viru hotellis, endises Kopli rahvamajas, Eesti Rahvusraamatukogus ning Lasnamäel.

TOK on kutsunud kunstnikke nii Eestist kui välisriikidest arendama uusi poliitilisi ja keskkondlikke tegutsemispõhimõtteid ning arhitektuuri, ruumi ja infrastruktuuri puudutavaid ideid, leidmaks edasiviivaid vastuseid küsimusele „Kuidas valmistuda tulevikuks, mis toetub omavahelise seotuse ja kooseksisteerimise põhimõtetele?”.

Nii esitatakse väljakutse vägivaldsetele võimustruktuuridele, leevendatakse ühiskondlikke pingeid ning paljastatakse, kuidas korporatsioonid väga erinevates geograafilistes ja poliitilistes kontekstides – Iirimaast Sudaanini – loodust ekspluateerivad ning tehakse seda viisil, mis suhestub ka kohaliku poliitilise ja ajaloolise olukorraga.

Biennaali ehk intensiivsete paikade võrgustiku keskmes olev näitus ühendab erinevaid territoriaalseid ja mõttelisi paikasid ning paneb kuratoorsete ja kunstiliste strateegiate kaudu aluse nende intensiivistamise protsessile.

Näitusel osalevad kunstnikud Nataša Tseljuba ja Julija Appen (Ukraina), Tanja Engelberts (Holland), Ola Hassanain (Sudaan/Holland), Roven Jõekäär, Gareth Kennedy (Iirimaa), Tali Keren (Iisrael/Palestiina/USA), Laura Kuusk, Aleksander Morozov (Venemaa), Natalia Romik (Poola), Madlen Hirtentreu, Jasmina Cibic (Sloveenia), Terike Haapoja (Soome) ja Anna Kaarma (Eesti).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.