Linnahalli katus jääb jalutajatele avatuks

Foto: Shutterstuck

Pärast 27. augusti droonietendust, millel osalejad tundsid Tallinna Linnahalli lae vappumist, kontrollis ekspert hoone konstruktsioonide tugevust ja leidis, et jalutajatele ligipääsu ehitisele ei piirata. 

“Ekspert käis kohal ja välise vaatluse põhjal seisukohta ei esitanud, kuid kinnitas, et tavajalutajate pääsu hoonele piirama ei pea,” ütles AS-i Tallinna Linnahall juhatuse liige Anu Liinsoo BNS-ile.

Küll aga on tema sõnul vajalik hoone põhjalikum uurimine, mis on plaanis tellida. “Kui kaua ekspertiis aega võtab, ei oska veel öelda,” lisas Liinsoo. 

Liinsoo sõnul on Linnahalli konstruktsiooni seisukorda hinnatud põhjalikult 2016. ja 2019. aastal Aldur Partsi poolt. 2019. aastal hinnati just jäähalli katuse konstruktsiooni vastupidavust seoses Teneti filmivõtetega, kui jäähalli katusele toodi võtete tarvis suuri raskuseid. Eksperdid leidsid mõlemal juhul, et lisatugevdusi vaja ei ole ja ülekäiguteele lubatav normatiivne koormus ei tohi olla suurem kui 400 kilogrammi ruutmeetri kohta, mis oli ette nähtud ka projekteerimisaegse koormusena. 

Samsungi korraldatud reedene droonietendus toimus avaliku ürituse loa alusel ning korraldajate info kohaselt pidi Linnahalli katusele tulema ligikaudu 1000 inimest. Sissepääs oli planeeritud kutsete ja COVID tõendi alusel. Korra pidi tagama ürituse korraldajate poolt organiseeritud turvateenistus.

“Vaba ligipääsuga üritusele luba ei oleks antud. Ürituste läbiviimisel lähtuvad korraldajad valitsuse kehtestatud nõuetest ning kooskõlastavate instantside erinõuetest. Täna olemasoleva info kohaselt ei suudetud tagada ainult kontrollitud ja lubatud inimeste pääsu jäähalli katusele. Täpsed asjaolud ja inimeste hulk vajavad veel selgitamist,” märkis Liinsoo möödunud nädala lõpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.