Algab kandideerimine Foto Tallinn kunstimessile

Foto: Shutterstock

Osalema on oodatud nii Eesti kui ka rahvusvahelised fotokunstnikud, kunstnike kollektiivid, galeriid ja projektiruumid. Tänavune Foto Tallinn toimub 2.-5. septembrini Kai kunstikeskuses.

Sel aastal kümnedat korda toimuv Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn pakub professionaalsetele fotokunstnikele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma loomingut mitmekülgsele publikule. Kunstihuvilised saavad messil tavapärasest näituseformaadist erinevas keskkonnas ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist. Messil toimuvad kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, loengud-seminarid, raamatuesitlused ning viiakse läbi messituure ja kureeritud ringkäike. Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega.

Taotlemise info ja kandideerimisankeedi leiab Foto Tallinna kodulehelt aadressilt https://www.fototallinn.ee/kandideeri/. Messile kandideerimise tähtaeg on 3. juuni.

Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii, mille tööd juhib Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle. “Mul on väga hea meel alustada tööd kunstimessi Foto Tallinn kuraatorina. Pärast viirusest tingitud pikka pausi rahvusvaheliste messide, biennaalide ja näituste kalendris, avanes võimalus Foto Tallinna messi kureerida minu jaoks eriti õigel ajal. Ma ootan väga koostööd kunstnike ja galeristidega üle maailma ning mitmekülgse kaasaegse fotokunsti maastiku tutvustamist Tallinna publikule,” lisas Marle.

Foto Tallinnal on hea meel tänavu välja kuulutada partnerlus Sunly ja Artproofiga. Taastuvenergiale ja cleantech innovatsioonile keskendunud ettevõte Sunly soetab messilt oma ettevõtte kunstikogusse 5000 euro väärtuses kunstiteoseid. Ostuga soovib Sunly toetada kunstnikke ning eeskuju kaudu innustada teisi ettevõtteid ja organisatsioone alustama oma kaasaegse kunsti kogudega. Artproof paneb ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 3000 euro suuruse produktsioonistipendiumi, mida kunstnik saab kasutada messile uue seeria teostamiseks.

Foto Tallinn 2021 korraldajad on Fotokunstnike Ühendus ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus. Mess kuulub 1. septembrist kuni 17. oktoobrini toimuva 6. Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi.

Messi toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna kultuuri- ja spordiamet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.