Uudis

Balti Jaama turul toimuval Väikepruulijate festivalil selguvad koduõllevõistluse võitjad

Foto: Eesti Väikepruulijate Liit

Eesti Väikepruulijate Liidu korraldatud hobipruulijate koduõllevõistlusele laekus 28 tööd. Võitjad kuulutatakse välja Balti Jaama Turu Õhtuväljakul toimuval Väikepruulijate Festivalil.

Õllevõistluse peakorraldaja Sulev Lind kinnitas, et osalejate seas oli juba varasematest aastatest tuttavaid hobipruulijaid, kuid ka esmakordseid katsetajaid. “Žürii hindas võistlustöid kahes kangusklassis – kuni 7% alkoholisisaldusega õlled ja üle 7% alkoholisisaldusega õlled,” rääkis Lind.

Sel aastal oli lubatud võistlusele ka sellist koduõlut, mille vanuseks vähemalt kaks aastat ehk 2019. aastal ja varem valminud õlled. “Eraldi võistlusklassi me vanematele õlledele siiski ei teinud, sest neid laekus vaid 3 tükki, seega liitsime need kangete õllede võistlusklassi.” Peakorraldaja sõnul on kodune õlletegu jõudnud Eestis sellise tasemeni, et pruulijatel lihtsalt ei tekigi varusid. “Head käsitööõlut osatakse hinnata ja üha kõrgemat kvaliteeti pakuvad ka hobitegijad. Mitmed kodus alustanud tegijad jõuavad lõpuks ametliku pruulikoja asutamiseni,” kinnitas võistluse peakorraldaja Sulev Lind. 

Võistlustöid hindas kahes voorus ekspertidest koosnev žürii. “Esimeses voorus toimus kõigi võistlustööde maitsmine ja hindamine, nii selgus esiviisik,” tutvustas hindamiskomisjoni tööd žürii esimees, õllepoe Gambrinus peremees Karmo Tüür. “Järgmises voorus maitsesime ainult kummagi võistlusklassi viit parimat, kuid kustutasime eelnevalt kogu nende skoori. Pingeread ei jäänud teise vooru järel sugugi samasuguseks kui oli esimese lõpus,” kinnitas Tüür.

Võistluse kõige positiivsemaks küljeks peab Tüür seda, et uusi pruulihuvilisi tuleb jätkuvalt peale. “Igal aastal on olnud osalejate hulgas juba tuntud tegijaid, kelle kohta saab liialdamata kasutada mõistet “pruulmeister”, kuid enamasti saadavad oma töid hindamisele tegijad, kelle kohta kehtib pigem “õpipoiss”. Aga ega ilma alustamisjulguseta ja õppimistahteta ei saa ju ühestki õpipoisist selli ja hiljem meistrit. Peamine et jätkuks katsetamise rõõmu ja poleks hirmu ebaõnnestumiste ees!” leidis ta.

Neljandat korda toimunud hobipruulijate käsitööõlle konkursi võitjad kuulutatakse välja eesti Väikepruulijate Festivalil teisel päeval ehk 10.juulil kell 15.30. Parimatele kodupruulijatele paneb väärikad kingitused välja Pruulikeskus.

Eesti Väikepruulijate Festivalil 9.-10. juulil tutvustavad oma toodangut väiketootjad üle Eesti. Festivali külastajad saavad tutvuda joogivalmistamise telgitagustega, toimuvad ekspertide, sommeljeede ja pruulmeistrite vestlusringid ja töötoad, võistlused sommeljeedele ning pruulmeistritele ja Valgejõe Veinivilla perenaise Tiina Kuuleri uue “Koduveini aabitsa” pidulik esitlus.

Eesti Väikepruulijate Liidu festivali eesmärk on tutvustada kohalike tootjaid, tutvustada käsitööjookide ajalugu ning kultuuri ja harida tarbijaid võitlemaks alkoholi liigtarbimise vastu.

Festival algab mõlemal päeval kell 15. Sissepääs festivalialale on tasuta.

Suvist pruulimisfestivali ja selle raames hobitegijate konkursse korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.