Foto Tallinn: Kai kunstikeskus kutsub avastama kaasaegset fotokunsti

Foto: Kai kunstikeskus

Kai kunstikeskuses on 2.–5. septembrini avatud kunstimess Foto Tallinn, mis toob publiku ette 37 Eesti ja rahvusvahelise kunstniku värske loomingu.

Tänavu 10. korda toimuv Eesti ainus kunstimess on kuuenda Tallinna Fotokuu biennaali avaüritus. Mess pakub professionaalsetele fotokunstnikele ja galeristidele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma töid mitmekülgsele publikule. 

Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle märkis, et tänavusel messi väljapaneku seas on mitmekülgne valik galeriisid ja põnevaid kunstnikke väga erinevate taustade ja praktikatega. “Osalevad kunstnikud lähenevad fotograafiale multidistsiplinaarselt ja eksperimenteerivad materjalidega, kasutades muuhulgas näiteks fotogramm-meetriat, installatiivseid lähenemisi ja heli. Messile osalejaid valides oli minu eesmärk esitleda ka kunstnikke, kes oma töödes peegeldavad globaalseid probleeme nagu pandeemia ja kliimamuutus,” ütles van Marle. 

Messi teoste seast leiab väga erinevaid teemasid, näiteks inimese ja looduse haavatav suhe, kunst kui tervendaja, postkoloniaalsed suhted, perekond, kuulumine ja identiteet. “Ma ootan väga, et messipublikule esitleda kaasaegse fotograafia dünaamilist maastikku ja tervitada Tallinnas nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi kunstnikke üle maailma nii Hongkongist, Soomest kui Elevandiluurannikultm,” lisas kuraator. 

Kunstihuvilised saavad Foto Tallinnal ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist ning kohtuda kunstnike ja galeristidega, kes on messil kohapeal. Samuti saab Foto Tallinnal tutvuda kaasaegse fotokunsti kogumise võimalustega. Messil väljas olevad teoseid saab osta ja huvi korral pakub messi tiim valiku tegemisel individuaalset nõustamist.

Messi programmis toimuvad raamatuesitlused, kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, webinar ning viiakse läbi kolmes keeles tuure ja kureeritud ringkäike.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.