Uudis

Fotod: selgus Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi ideekavandi võitja

Patarei Merekindluse sisehoovide, klaaskatuste ning välialade arhitektuurikonkursi võitjaks valiti Hayashi-Grossschmidt Arhitektuuri (HGA) võistlustöö „Taevakaar”.

„Lähtusime sellest, et meie poolt loodava uue kihistuse mõte on merekindluse hoone avada, anda talle uusi tähendusi, võimalusi ning luua uutele kasutajatele harmooniline keskkond. Kujundlikult püüdsime pärandit respekteerides tuua välja merekindluse vastaspoole, mis oli seal seni kogu aeg justkui peidus olnud,“ ütles HGA partner Hanno Grossschmidt.

Patarei Merekindluse omaniku Urmas Sõõrumaa sõnul on rajatise näol tegemist suure avaliku huvi all oleva objektiga ning arhitektidele püstitatud lähteülesanne oli väljakutsuv ja mitmetasandiline. “Võidutöö on ainuke, mis suudab ühendada mentaalse idee läbi praktiliste lahenduste ja tähenduste ühtseks tervikuks,“ lisas ta.

“Võidutöö paistab teiste hulgast silma eeskätt väga hästi läbimõeldud tervikkontseptsiooni poolest ning suuri sisehoove katma planeeritud klaaskatuste ühest küljest võluvalt lihtsa ja loogilise, kuid teisalt efektse lahendusega,“ lausus US Real Estate’i ehitusdirektor Tarmo Pohlak.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja Oliver Alveri sõnul parandab võidutöös kajastatud väga hea välialade ja rannapromenaadi lahendus oluliselt inimeste sidet merega.

Konkursi võitja HGA hakkab merekindluse sisehoove ning välialasid projekteerima koostöös merekindluse peaprojekteerija Arhitekt 11-ga. 

Merekindlus saab valmis 2026. aastal.

Võidumeeskonda kuuluvad HGAst Marianna Zvereva, Andres Ristov, Andrea Ainjärv, Grete Liis Nagelmann, Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi ning VÄLI maastikuarhitektidest Kadi Nigul, Kristian Nigul ja Kadri Uusen.

Patarei Merekindlus on 19. sajandi keskpaigas valminud klassitsistliku arhitektuuriga kaitserajatis, mis tänaseks kuulub Euroopa arhitektuuripärandisse. Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest Grupi ettevõtte omandas Patarei merekindluse selle aasta veebruaris. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.