Fotografiska kohvikualal avati Jazzkaare raames näitus ikoonilistest kultuurikandjatest

Foto: Fotografiska

Fotografiska esimesel korrusel avati fotonäitus “Kanname kultuuri”, mille eestvedajaks on Viru Keskus, mis on püüdnud kaamerasilma ette nelja Eesti olulise kultuuriasutuse ja -sündmuse juhtfiguurid.

Viru Keskus on aastate vältel toetanud Tallinn Music Weeki, KUMU Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Kunstiakadeemiat ja Jazzkaart ning ühise koostöö tähistamiseks ja kultuuri olulisuse rõhutamiseks sündis moefotode seeria. 

Fotoseeria ja näituse idee sündis soovist juhtida tähelepanu kultuuri toetamise tähtsusele. “Sündisid väärikad fotod, millel on kujutatud Tallin Music Weeki peakorraldajat Helen Sildnat, Jazzkaare asutajat ja kusntlist juhti Anne Ermi, KUMU kuraatorit ja programmijuhti Eha Komissarovit ning EKA moeosakonna juhatajat professor Piret Puppartit. Sümboolselt on kultuur kanda nende ikooniliste naiste õlul ja keerulisel ajal kultuuri toetamise olulisuse rõhutamiseks muutusid nelja organisatsiooni juhtfiguurid justkui kultuurikandjateks,” kirjeldas Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuhti Kristel Sooaru.

Portreedest koosnev fotoseeria õhkub tugeva iseloomuga karakteritest. “Kultuuriasutuste juhid pildistati üles ajaloohõngulises, ent siiski modernses võtmes. Stilistika on põnev moderne mikstuur, millel on rõhutatud tugevaid vorme peas või pea ümber,” kirjeldas Kristel Sooaru fotodelt õhkuvat atmosfääri. 

Moefotodel kantavad rõivad pärinevad Viru Keskuse poodide valikust ning peakatted ja aksessuaarid on Mari Masso või Tanel Veenre uutest kollektsioonidest. Näituse fotograaf on Riina Varol, stiili ja kontseptsiooni looja on Liisi Eesmaa. Näitus on tasuta külastamiseks avatud Fotografiska kohvikualal alates sellest nädalast. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.