Kolde puiestee remont sulgeb liikluse Sõle ja Pelguranna tänavate vahelisel lõigul

Neljapäeval, 22. juulil algavad Kolde puiestee rekonstrueerimise tööd Sõle tänava ja Pelguranna tänava vahelisel lõigul ja tänavalõik suletakse tavaliiklusele.

„Ehitustööde eesmärk on kujundada tänavaruum ümber kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks. Rekonstrueerimisega loome uusi parkimisvõimalusi ja lisaks tee-ehitusele on kavas ehitada tänavavalgustus, uuendada tehnovõrke ja maastikukujunduse toel avalikku ruumi parandada,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. „Kindlasti kaalub tänava uuendamisest saadav kasu üle ajutise ebamugavuse ehitustööde ajal. Liiklejatel tuleks ümberkorralduste ajal järgida objekti ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud liikluskorraldusvahendeid.“

Tööde teostamine on kavandatud etappidena ja esimeses etapis tehakse töid Ehte ja Pelguranna tänava vahelises lõigus ning kergliiklusteel tänava lõunapoolsel küljel. Tänavalõik suletakse tavaliiklusele, lisaks suletakse liiklusele ka Pelguranna tänava poolses otsas asuv parkla. Kergliiklejatele on avatud olemasolev põhjapoolne jalgtee. Esimese etapi ehitustööd on planeeritud lõpetada tänavu aasta septembris.

Septembrist novembrini kestvate teise etapi tööde käigus suunatakse jalakäijad esimeses etapis rajatavale lõuna poolsele kergliiklusteele ning töödega alustatakse Sõle ja Ehte tänava vahelisel sõidutee lõigul. Tänav jääb läbivale liiklusele avatuks ühesuunaliselt Sõle tänava suunal.

Ühtlasi muutub ehitustööde tõttu bussiliini nr 66 liikumistee kuni 12. septembrini Pelgurannast Priisle poole, nii et ära jääb liikumistee Kolde puiesteel ja Helme peatus. Buss sõidab sellel ajal Pelguranna tänavalt Sõle tänavale Puhangu tänava kaudu. Ümberkorralduste ajal peatub buss Supelranna peatuses, mis asub Puhangu tänaval (tavaliselt Pelguranna tänaval). Täiendavalt peatub buss Vihuri ja Puhangu peatuses Puhangu tänaval ning Ehte ja Nisu peatuses Sõle tänaval.

Rekonstrueeritava lõigu pikkus on 1,3 kilomeetrit.Ehitustöid teeb Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimuselTREF Nord AS. Tööde maksumus on 2,8 miljonit eurot ja nende valmimise tähtaeg on mai 2022.

Liiklusskeem esimese etapi ehitustööde ajal kuni septembrini:

Liiklusskeem teise etapi ehitustööde ajal septembrist novembrini:

Bussiliini nr 66 liikumistee ümberkorralduste ajal:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.