KopliFest: pühapäeval tähistatakse Põhja-Tallinnas rahvuste päeva

Foto: Shutterstock

22. augustil toimuva KopliFesti peateemaks on erinevad rahvused ja nende kultuur. Põhja-Tallinnas elab kokku üle kuuekümne rahvuse, kes kogunevad pühapäeval kaseparki oma eluolu ja kultuuri tutvustama.

Põhja-Tallinna kultuurifestival KopliFest toimub neljal alal: Kopli kasepargis, Kopli trammidepoos, Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis ning Kopli rahvamaja õues. KopliFesti ja ühtlasi Kopli kasepargi avab kell 12.00 köielkõndija Jaan Roose. Kell 17 astub lavale folkansambel Svjata Vatra.

Festivali külastajad saavad imetleda eri rahvuste traditsioonilisi rõivaid, tantsu ja laulu ning maitsta rahvustoite. Laval astuvad üles lesgid, korealased, usbekid, valgevenelased, tatarlased, tšuvašid, mustlased, slaavlased, moldovlased ja teised rahvused.

Noortealal, mis asub Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis (Kopli 98), on kohal Päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, kes koostöös Bolti ja Tuulega korraldavad turvalise tõukerattasõidu töötoa. Oma võimeid saab proovida parkuuri ja slackline’i ehk tasakaalulindi töötubades.

Ekskursioonideks on avatud ka Kopli trammidepoo, kus saab trammiga sõita läbi pesula. Trammidepoo on avatud ekskursioonideks kell 12.00-14.00. Pesulasõidud toimuvad iga 15 minuti tagant.

Ürituse kava ja ohutusreeglitega saab tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.