KopliFest toob täna Koplisse kireva kultuuriprogrammi

Täna keskpäeval algav KopliFest tähistab rahvuste päeva, kus tutvustatakse nii laulu-tantsu kui ka rahvuskööke. 

“Tänavuse KopliFesti peateemaks on erinevate rahvuste kultuur  ja panime programmi kokku koos rahvusvahelise rahvuskultuuride ühenduste liiduga Lüüra. Festivali külastajaid ootab erinevate rahvusseltside muusika- ja tantsuprogramm,” ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap. “Festival toimub Kopli asumi paikades, mida on põnev taasavastada ka kohalikel. Näiteks asub üks festivali aladest Kopli rahvamaja õues, mis on pärast vaikuseperioodi taas saamas ürituste toimumiskohaks”.

Lisaks tantsudele, lauludele ja kommetele tutvustatakse KopliFestil ka erinevate Põhja-Tallinnas elavate rahvaste kööke. Selle tarbeks on Kopli kasepargis avatud toiduala. Põhja-Tallinnas elab üle kuuekümne rahvuse.

Põhja-Tallinna kultuurifestival KopliFest toimub neljal alal: Kopli kasepargis, trammidepoos, Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis ning Kopli rahvamaja õues. KopliFesti ja ühtlasi Kopli kasepargi avab köielkõndija Jaan Roose. Viimane esineja, ansambel Svjata Vatra astub lavale kell 17.

KopliFesti avab Kopli kasepargis kell 12 närvekõditava etteastega köielkõndija Jaan Roose.

Kell 12.30 jätkab festivali jutuvestja ja multiinstrumentalist Polina Tšerkassova.

Pärast Udmurdi ansambli „Оsmes“ esinemist jutustab Polina Tšerkassova kell 13.30 muusikalisi muinasjutte vene keeles.

Kella 14–16.30 jätkavad festivali erinevad rahvusseltsid muusika- ja tantsuprogrammiga. Lavale astuvad ansambel “Krapiva”, Slaavi tantsuansambel „Gorlitsa”, Moldova ansambel „Bukuria“, Hanila laulu-ja mänguselts Läänemaalt, laulustuudio „De Light”, Korea folklooritantsu ansambel “Ariran”, Valgevene ansambel „Ljanok“, Kaukaasia tantsuansambel „Terek“, Narva tšuvasi selts “Narspi”, Tatari vokaalstuudio „Altõn“, mustlastantsuansambel “Khamoro”, Usbeki ansambel “Nargiza”, Ansambel “Fokus”, Mustlastantsu ansambel “Drago”,  Teatr 316 noorteprogrammiga ja Lezgiini tantsuansambel „Lezginka“.

Kell 17 lõpetab programmi Kopli kasepargis folkansambel Svjata Vatra. 

Noorteala Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis saab alguse kell 12 ja põnevaid tegevusi jätkub kella 16-ni. Kohal on päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet, kes koostöös Bolti ja Tuulega korraldavad turvalise elektritõukerattasõidu töötoa. Transpordiameti töötoas on keerlev auto. Oma võimeid saab proovida parkuuri ja slackline’i ehk tasakaalulindi töötubades, mida viib läbi MTÜ Vabadussport. Kohal on ka Põhja-Tallinna noortekeskus ja  noortegrupp Wise And Shine Säratöötoaga, kus kasutatakse biolagunevat glitterit. Noortealal saab kätt proovida ka grafitikunstis, mida juhendavad Tallinna mobiilsed noorsootöötajad. Väliesktreemparki on oodatud trikitõukeratturid, trikirulluisutajad ning BMX-ratturid.

Ajaloolise Kopli 93 rahvamaja aed on avatud 22. augustil kella 13– 20. Külla tuleb Ilma Pood Kalamajast. Toimub esitlus-ja vestlusring pealkirjaga “Kuidas alustada pakendivaba elu?”. Psühholoog Margarita Kerson-Saulis psühholoogilise abi keskusest Argentum viib läbi loovtöötoa „Mäng saviga“, mis toimub paralleelselt eesti ja vene keeles. Aroomiteraapiat tutvustab looduskosmeetika valmistaja Botanic Garden. Õpitoad kestavad kella 13–16. Kell 18 saab rahvamaja hoovis vaadata PõhjaKino filmi „Eelpost“. 

Kopli trammidepoo on avatud ekskursioonideks kella 12–14, lisaks pakutakse võimalust sõita trammiga läbi pesula. Pesulasõidud toimuvad iga 15 minuti järel. Trammi pesulasõidul on kohustus kanda maski.

KopliFestil kasutatud nõud saavad uue kasutuse kompostina. Festivali peaareeniks on 7,2-hektariline Kopli kasepark, mis mullu ja tänavu toimunud tööde käigus sai juurde rohkesti vaba aja veetmise võimalusi: rajati keskväljak, mänguväljakud, vabaõhu spordilinnakud, ekstreempark ning koertejalutusväljakud. 

Korraldajad paluvad festivalile tulla autovabalt ja tervena. KopliFestile viivad trammid number 1 ja 2 ning bussid number 72 ja 73.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.