Kuidas mõjus Imre Kose Gourmet Clubile koroonaaeg? Ei midagi hullu

Imre Kose. F: Ivar Soopan

Tuntud kokk ja ärimees Imre Kose seisab Arsenali keskuse Gourmet Clubi kohviku leti taga ja segab kulbiga külma kastme kausis. Tosin aastat tegutsenud ettevõte murdis koroonaajast läbi nagu nuga läbi või. “Ega siis inimesed sellepärast söömist lõpetanud, et piirangud olid,” ütleb Kose naerdes. 

Gourmet Clubi Kose sõnul piirangud oluliselt ei mõjutanud. Toitu osteti Boltiga kaasa, aga käidi ka ise kohapeal ostmas. Õhtuti oli enne ja on praegu kõige minevam kaasa müüdav toit pitsa. 

Majandusaruanded näitavad, et mõningane käibe kukkumine oli ettevõttes mullu teises kvartalis, aga siis läks kõik jälle ülesmäge. Tänavune esimene kvartal oli juba rekordilise, 714 000-eurose käibega.

F: Ivar Soopan

Hindu Kose kuhugi poole korrigeerinud ei ole. “Panustame hästi palju lõunapakkumisele. Külmsuistulõhega mingid asjad ja… Me ei tee hakklihakastet ja peedisalatit. Meie kliendid armastavad lõuna ajal näiteks Aasia sööke,” räägib Kose.  

Gourmet Club tegutseb Arsenali ruumes viis aastat ehk samast päevast, kui keskus avati. Kohvik ei anna kogu ettevõtmisest täit pilti, sest letitagune sein varjab 400 ruutmeetri suurust tootmisruumi, kus valmivad kõiksugu tooted – hummused, kastmed, koogid, tordid, küpsised, leivad.  

“Kogu Gourmet Club on siin seina taga. Sa näed siin väikest kohvikut, aga me toodame siin kõike. Kohvik on väga väike osa,” jutustab Kose. 

F: Ivar Soopan

Kohavalik oli õige

Kuigi alguses võis kriitikutele tunduda, et keskus tehti ei tea kuhu ja ei tea kellele, siis nüüd on Kose sõnul näha, et valiti õige koht ja elu tuleb Erika ja Tööstuse tänava nurgale järele.  

“Siia on kolinud palju inimesi elama ja nüüd on see kujunenud selliseks keskuseks nagu ta algul mõeldud oli,” leiab Kose. “Ega siin rohkem selliseid lähedal ole. Uusi maju aga ehitatakse aina juurde. Siinsamas lähedal on Noblessner 2, Kalaranna saab vist sügisel valmis. Keskus on õige koha peal.”

Kose sõnul lükatakse seesugused keskused käima mitme aastaga, mitte mõne kuuga. “See võtab aega, enne kui hakkab püsiklientuur välja kujunema, nad harjuvad siin käima, tulevad õiged poed, õpid oma klienti tundma. Nii see käibki.”

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.