Linnaosavalitsus tõmbas varahommikul käima lehepuhuriterrori

Täna Niine tänaval. F: Tarmo Tähepõld

Täna varahommikul kl 7.43 äratas Niine tänaval asuva Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse maja ees linlasi lehepuhurimees, kuigi linnavalitsus on ise puhuri kasutamise muul kui lehtede langemise ajal keelanud.

Mõned lehelibled olid kõnniteel siiski näha, aga neid ei korjatud kokku, vaid puhuti majast eemale.

Eelmise aasta kevadel ütles abilinnapea Kalle Klandort, et linna heakorraeeskirjades täpsustakse lehepuhuri kasutamist.

„Nii lubame lehepuhurit kasutada lehtede kokkukogumiseks, küll aga keelame seda kasutada teisel otstarbel, millega kaasneb tolmu õhku paiskamine,“ märkis Klandorf. „Seeläbi soovime vähendada tervistkahjustava tolmu kontsentratsiooni õhus. Lehepuhur on mõeldud siiski lehtede kokku kogumiseks, kuid paraku kasutatakse üha enam lehepuhureid ka tänavatolmu koristamise eesmärgil. Ent lehepuhuriga tänavatolmu puhastamne ei eemalda tolmu linnaruumist, kuna pärast õhku paiskumist langeb see uuesti maha. Küll aga suurendab tolmu õhku paiskamine õhusaastet, millel on kahjulik mõju nii linnaelanike tervisele kui keskkonnale.“

Täna Niine tänaval. F: Geenius Meedia

Geeniuses ilmus hiljuti lugu sellest, kuidas Maleva ja Kopli tänava ristil äratab kohalikke iga paari päeva tagant varajastel hommikutundidel lehepuhur, mida suviti tegelikult kasutada ei tohi.

Mupo uuris asja. Kuhu see välja jõudis, saab lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.