Neljapäeval toimuvad Põhja-Tallinnas selle hooaja viimased teotalgud

Foto: Shutterstock

Põhja-Tallinnas toimuvad neljapäeval kell 20.00 hooaja viimane lusitaania teetigude korjetalgud, millest võtab osa ka Põhja-Tallinna vutiklubi JK Volta.

„Iga korjamata jäänud hispaania teetigu võib anda 400 järglast ja seepärast võib kindlasti öelda, et iga talguline annab suure panuse võõrliigi leviku piiramisse. Seekord liitub meiega ka Põhja-Tallinna jalgpalliklubi Volta ja kutsun kohalikke ühendama jõud, sest võidelda kahjuriga on mõistlik koostöös naabritega,” ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap.

Teotalgud algavad kell 20 Pardiloigu tänaval Maleva põik 6 maja juures. Sealt liiguvad talgulised mööda Pardiloigu ja Neeme tänava haljasalasid Neeme bussipeatuseni.

Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosavalitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Põhja-Tallinna valitsus paigaldas ka spetsiaalsed teetigude kogumiskonteinerid, mis asuvad Kopli ja Kaevuri tänava nurgal, Maleva ja Neeme tänava nurgal ning Heina tänav 36a kõrval. Konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude jaoks ning seetõttu palutakse sinna muud prügi mitte visata.

Lusitaania teeteod tuleks enne konteinerisse viskamist panna kilekotti, et vältida nälkjate väljaroomamist. Metall- või klaasanumaid palutakse konteinerisse mitte panna. Konteinerid tühjendab Eesti Keskkonnateenused AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.