Noblessneri sadama Iglupargis toimub pühapäeval kuiva T-särgi võistlus

Foto: Ivar Soopan

Tegemist on heategevusliku võistlusega, mille pealt teenitud tulu annetatakse vaimse tervise toetamiseks. Võistlusest võtavad osa paljud Eesti muusikud, näitlejad ja sportalsed.

Kuiva T-särgi võistluse osalejad lähevad eelnevalt kaalutud T-särkides 10 minutiks 60-70 kraadisesse sauna. Saunast välja tulles kaalutakse seljas olnud särgid ning kõige vähem higistanud tiim kuulutatakse otseülekande lõpuks võitjaks. Üritust korraldab Eesti esimest päikeseautot ehitav haridusprojekt Solaride, eesmärgiga juhtida tähelepanu noorte vaimsele tervisele ning julgustada endasse uskuma ja unistuste poole pürgima.

Ettevõtmise eesmärk on tuntud inimeste kogemuste kaudu inspireerida noori pingeliste väljakutsetega toime tulema ning anda praktilisi juhiseid selle kohta, kuidas maandada stressi igapäevamurede ning tuleviku suhtes. Otseülekannet juhivad Sandra Raju ja Tim Vaino.

T-särgi kuivana hoidmise nimel hakkavad saunas higistama Kristel Kruustük, Gerd Kanter, Kalev Kruus ja paljud teised muusikud, näitlejad, sportlased ning ettevõtjad (osalejate nimekiri lisatud manusena). 

Iga higistatud grammi pealt annetab Swedbank 1€ MTÜ Peaasjad toetuseks, et aidata kaasa vaimse tervise esmaabi koolituse arendamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.