Pakendiringlus lisab suve lõpuks Tallinnasse ligi 200 konteinerit

Eesti Pakendiringlus lisab suve jooksul Tallinnasse ligi 200 uut eri suuruses pakendikonteinerit.

Pakendiringlus paneb Tallinnasse üles 110 paber- ja papp-pakendi mahutit, 35 klaasimahutit ning 55 segapakendimahutit, kuhu võib panna plast-, metall- ja joogikartongist pakendeid. 

Uute Luowia plastist konteinerite paigaldus Tallinnasse juba käib, kõik konteinerid jõuavad oma kohtadele augusti lõpuks, edastas Pakendiringlus. Konteinerid lähevad maksma ligi 250 000 eurot. 

„Tallinna linnas on loodud väga head võimalused jäätmeid liigiti koguda ja ära anda – meil on koostöös Pakendiringlusega palju avalikke jäätmete kogumiskohti. Siiski vaatame pidevalt kogumismahutite kohad koos taaskasutusorganisatsioonidega üle, et muuta pakendite äraandmine linnakodanikule veel mugavamaks. Tänaseks on inimeste teadlikkus jäätmete sortimise olulisusest järjest kasvanud, ära antavad jäätmed on järjest parema kvaliteediga ning see annab meile põhjust ka laiendada avalike pakendimahutite võrgustikku,“ sõnas Tallinna strateegiakeskuse linna ettevõtlusteenistuse ringmajanduse osakonna peaspetsialist Pjotr Gavrilov.

„Oleme koostöös Tallinna linnaga leidnud Tallinnas juurde sobivaid kohti avalikele konteineritele, et kõigil oleks võimalik eraldi sortida pakendijäätmeid. Keskkonnateadlikkus kasvab järjest rohkem ning inimesed on mõistnud, et ladestatava prügi hulka ei saa vähendada jäätmeid sortimata. Eriti oluline on muudest jäätmetest eraldi sortida pakendijäätmeid,“ sõnas Eesti Pakendiringluse juhatuse liige Alder Harkmann. 

Eesti Pakendiringlus OÜ on pakendite taaskasutusorganisatsioon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.