Patarei vanglas on avatud näitus Balti keti pärandist Hongkongis

Patarei vanglas on esmaspäevast avatud Eesti Mälu Instituudi ja Hongkongi inimõiguslaste koostöös valminud näitus „Vabadusketid: Balti keti pärand Hongkongis“.

Näituse eesmärk on näidata solidaarsust hongkonglastele nende kommunismivastases vabaduspüüdes. Näitus on Patarei vangla näituseala “Kommunism on vangla” hoovis üleval kuni 26. septembrini, mil lõppeb ka tänavune Patarei näitusehooaeg.

“Näituse ideega pöördus Eesti Mälu Instituudi poole Tallinnas elav Hongkongi inimõigusaktivist Iverson NG. Vabatahtlikest koosneva meeskonnaga pani ta kokku näituse, mis annab lühidalt ülevaate Hongkongi olukorrast ning hongkonglaste nõuetest inimõiguste austamise ja vabaduse saavutamisel, mis 2019. aastal kulmineerus Balti keti eeskujul massimeeleavaldusena inimketi kujul,” ütles Eesti Mälu Instituudi teadur-projektijuht Eli Pilve. Tema sõnul on märgiline, et arusaadavatel põhjustel ei soovi aktivisti meeskonnaliikmed Hongkongis näitusel oma nimega esineda.

Tähelepanu, mida Balti kett endale maailmas tõmbas, ei ole kadunud. 2019. aastal protesteerisid hongkonglased justnimelt Balti keti eeskujul inimketiga 1984. aastal peetud Ühendkuningriigi ja Hiina läbirääkimiste vastu, millega määrati Hongkongi saatus ilma selle esindajaid kaasamata. Enam kui 200 000 inimest moodustasid 60 kilomeetri pikkuse inimketi, et nõuda inimõiguste järgimist, õiglust ja vabadust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.